„Tańczcie Zapałki” debiutancki utwór krakowskiego zespołu Nova Fala

„Tańczcie Zapałki” to debiutancki utwór krakowskiego zespołu Nova Fala. Singiel ten utrzymany jest w klimacie alternatywnego rocka z mocnym, tanecznym bitem – to idealna propozycja na letnie wieczory.

Czwórka młodych i zdolnych chłopaków już rok temu zagrali ten utwór na Festiwalu Młodych Twórców w Krakowie, ale pod inną nazwą – Pay The Man. Wyszukując tę frazę w google raczej ciężko byłoby wyszukać ten polski zespół, prawdopodobnie dlatego chłopaki postanowili ułatwić słuchaczom znalezienie ich samych oraz ich twórczość.

Porównując te dwa wykonania, słyszymy, że obecna wersja została dopracowana do ostatniego dźwięku gitary, perkusji, basu i syntezatora. Utwór jest bardzo rytmiczny i skoczny, co osobiście przypomina mi muzykę zespołu ULTRA (który niestety zawiesił swoją działalność. Ciekawostka: 4 marca ukazała się solowa płyta BASS ASTRAL, na której drugim kawałkiem jest remix utworu „SAMOTNOŚĆ W KLUBIE DISCO” zespołu ULTRA). Wracając jednak do Novej Fali – warto przyglądać się twórczości chłopaków z Miasta Królów, gdyż czuje że to dopiero początek ich już dobrego brzmienia. A tak sami piszą o debiutanckim utworze:

Tańczcie zapałki” to utwór, który opowiada o sile społeczeństwa i młodego pokolenia. Chcemy by głos młodych osób był słyszalny, a swoją muzyką to wspieramy. Aby osoby stojące z tyłu nie bały się występować w przód ze swoją opinią. Czy będzie to pozytywna energia lub negatywne emocje, tańczące płomienie zapałek pomogą nam wzniecić ogień w sercach ludzi i dodać im odwagi.

Skład zespołu Nova Fala:

Jakub Walkowicz – wokal, gitara

Karol Cedro – syntezator, wokal wspierający 

Tomasz Płaneta – bas

Mateusz Sitko – perkusja

facebook: https://www.facebook.com/novafala.fb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.