Taneczny utwór zapowiedzią nadchodzącego albumu Marty Baum

MARTA BAUM

„Królowa Balu” singiel zapowiadający debiutancką płytę Marty Baum, to utrzymany w klubowym nastroju utwór, dla wszystkich spragnionych tanecznych uniesień po pandemicznej ciszy.

Piosenka opowiada historię Królowej Balu. Z pozoru jest tylko tanecznym hitem. Gdy wsłuchamy się jednak w tekst, wspomniany taniec i bycie Królową Balu, okazuje się alegorią historii życia każdego z nas. Tekst jest wskazówką, aby mimo przeciwności losu, podążać za swoimi pragnieniami. Jest również pocieszeniem, że możemy znaleźć w sobie moc, by samemu decydować o swoim życiu i w odpowiednim dla siebie tempie realizować marzenia.

Królowa Balu przypomina o kobiecej sile oraz niezależności. Utwór przesycony jest nadzieją i radością czasów, w których można tańczyć, bawić się i śmiać w grupie większej niż czterech do brydża + gospodarz.

Brzmieniem nawiązuje do polskiej muzyki lat 80-tych oraz tanecznego klubowego klimatu.

Teledysk nagrany został w Klubie Spatif, w miejscu bliskim Marcie Baum. W tym legendarnym klubie muzycznym, artystka pod pseudonimem Pani Bum prowadzi swoje bale wraz z performerami.

W teledysku wzięli udział  przyjaciele artystki, stali bywalcy jej imprez tanecznych.

Teledysk wyreżyserował Archon, geniusz i artysta, współpracujący m.in. z Justyną Steczkowską czy gwiazdą Davida Lyncha z serialu Twin Peaks – ChrystaBell.

Podziel się swoją opinią ;)