Tatiana Okupnik układa najtrudniejsze “Puzzle” w swoim życiu

W swoim najnowszym singlu „Puzzle” Tatiana mierzy się z trudami codzienności.

Każdy w czasie swojego życia ma do ułożenia swoje puzzle, które nie zawsze pasują, niejednokrotnie się gubią – sztuką jest to, aby podążać przez życie w towarzystwie tej, często niełatwej, układanki. Tatiana Okupnik nie ukrywa, że utwór jest dla jednym z najbardziej osobistych, jaki napisała w całym swoim życiu.

„Puzzle” powstały mniej więcej dwa lata temu – mówi. Pisząc je, myślałam i czułam, że powoli części mojej układanki zaczynają znajdować swoje miejsce. Chyba nawet przebiegła mi przez głowę myśl, że niedługo wszystko ułożę… Minęło trochę czasu i czytam ten tekst inaczej. Te puzzle układają się cały czas. Dochodzą nowe fragmenty, a niektóre odchodzą. Cała układanka ciągle się zmienia. Są dni, kiedy wszystkie części pasują do siebie jak ulał i takie, kiedy nie mogę znaleźć brakujących elementów. I to jest OK! – podsumowuje wokalistka.

Te puzzle są na całe życie. To całe moje życie. Nie wszystko zależy ode mnie. To, co zależy łapię mocno i bez strachu w obie ręce. Te moje puzzle mogę układać tylko wtedy, kiedy jestem szczera z samą sobą. Kiedy jest prawda. Kiedy widzę się:

  • ze wszystkimi moimi siłami i słabościami
  • z każdym dniem, kiedy czuję się wszechmocna i kiedy nie reaguję na dźwięk domofonu
  • z każdym bólem i każdym momentem, kiedy funkcjonuję normalnie
  • z każdą chwilą, kiedy podobam się sobie i taką, kiedy patrząc w lustro myślę: UuUuu, a co tu się wydarzyło???
  • z każdą namiętnością i jej brakiem
  • z każdym spokojem i wkurwem na maksa
  • z każdym lękiem i odwagą
  • z poczuciem sprawczości i każdą bezradnością.

I tak jest OK.
I to normalne. – kwituje Tatiana.

Dedykuję ten utwór mojej przyjaciółce Ani i samej sobie.
Anko, Ty wiesz najlepiej, dlaczego i po co.
Samej sobie, żebym pamiętała, że wszytko się ułoży.
Tak mówią…

A Ty, komu zadedykujesz „Puzzle”?

„Puzzle” to kolejny po „Mama idzie w długą” singiel, który zaczyna zupełnie nowy muzyczny rozdział w życiu Tatiany Okupnik, Premierowe utwory to podróż w najbardziej osobiste rejony życia artystki. Materiał jest zupełnie nową odsłoną Tatiany, zarówno pod względem tekstowym, jak i muzycznym. Popowie melodie porzuciła na rzecz surowych, bluesowych brzmień. Jak twierdzi sama wokalistka, była to naturalna droga, którą obrała, podążając za głosem własnego serca.

Singiel „Puzzle” jest już dostępny w serwisach cyfrowych:
https://e-muzyka.ffm.to/tatianaokupnikpuzzle

Podziel się swoją opinią ;)