Tęskno autorem ścieżki dźwiękowej do produkcji „Mała Księżniczka”

Tęskno autorem ścieżki dźwiękowej do produkcji „Mała Księżniczka”

Tęskno prezentuje premierowy materiał – ścieżkę dźwiękową do produkcji audio „Mała Księżniczka” na podstawie książki Karoliny Lewestam.

Ta nasycona symboliką historia, nawiązująca do kultowej powieści Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, stanowiła inspirację do stworzenia 18 kompozycji. Oprócz muzycznych ilustracji do książki, Tęskno nagrało specjalny singiel „Wysoko”, oddający atmosferę opowieści. Minialbumu z soundtrackiem można słuchać od 13 października, wyłącznie w Empik Music.

„Mała Księżniczka” Karoliny Lewestam to historia o odkrywaniu najważniejszych wartości w życiu: przyjaźni, szczęścia, wrażliwości, zrozumienia dla innych i akceptacji dla siebie. Książka została wydana 13 października, jednocześnie w kilku formatach: fizycznym (Wydawnictwo W.A.B.), cyfrowym oraz jako produkcja oryginalna Empik Go, zilustrowana muzyką Tęskno.

Muzyka autorstwa Joanny Longić zabiera słuchacza w świat pełen mroku i tajemnicy, w którym na końcu pojawia się radość, piękno i nadzieja. Projekt promowany jest singlem „Wysoko”, do którego powstała animacja wykorzystująca ilustracje autorki książki i scenariusza, Karoliny Lewestam. Klip stworzył Jarek Mankiewicz ze studia Czwarta Rano.


Singiel „Wysoko” opowiada o pragnieniu wyjścia poza swoje marzenia, ośmieleniu się na jeszcze więcej niż do tej pory. W utworze wcielam się w postać tytułowej księżniczki, śpiewając jej głosem. Akcja rozgrywa się w momencie, kiedy żegna swoją planetę i decyduje się odlecieć z wcześniej widzianym stadem ptaków – wystarczy tylko, że zaczeka aż pojawi się znowu na horyzoncie. Ten moment oczekiwania, wielkiej niepewności i jeszcze większej nadziei na lepszy świat zwiastuje, że bohaterka odnajdzie swoje miejsce w każdej napotkanej rzeczywistości– Joanna Longić.

Pełna ścieżka dźwiękowa jest dostępna od 13 października wyłącznie w aplikacji Empik Music. Tęskno po raz pierwszy wykona utwór na żywo już 19 października, podczas spotkania wokół premiery „Małej Księżniczki” w ramach Wirtualnych Targów Książki. Oprócz Joanny Longić w wydarzeniu udział wezmą pisarka Karolina Lewestam i Maja Ostaszewska, którą można usłyszeć w audiobooku.

Tęskno od 2019 r. pozostaje projektem solowym Joanny Longić. Wyróżnia się natychmiast rozpoznawalnym brzmieniem, w którym klasyczne instrumentarium łączy się z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami. Tęskno to laureat m.in.: nagrody Mateusza radiowej Trójki oraz Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Projekt ma na koncie występy na największych scenach w kraju i za granicą, m.in.: Primavera Sound Barcelona, Open’er Festival, Colours Of Ostrava, OFF Festival Katowice czy Męskie Granie. Ścieżka dźwiękowa do „Małej Księżniczki” to pierwsze tego typu przedsięwzięcie Tęskno.

Premierowe wydanie „Małej księżniczki” pozwala czytelnikom na nowo odkryć kultową powieść i zawartą w niej ponadczasową mądrość. Książka Karoliny Lewestam wzrusza i inspiruje. Pomaga w oswojeniu całej palety emocji i podpowiada, jak decydować o sobie, słuchać własnego głosu oraz wybierać w życiu relacje, które są dla nas dobre. Audiobook czytany przez Maję Ostaszewską jest dostępny od 13 października w aplikacji Empik Go.

Pełna ścieżka dźwiękowa jest dostępna od 13 października wyłącznie w aplikacji Empik Music.

Tracklista:
1. Dzień dobry
2. Wysoko
3. Pilotka
4. Dziwne uczucie III
5. Dodo Henryk
6. Dziwne uczucie VIII
7. Żuraw
8. Dziwne uczucie VI
9. Stado
10. Rysunek jednorożca
11. Dziwne uczucie IV
12. Planeta
13. Dziwne uczucie VII
14. Do domu
15. Dziwne uczucie II
16. Ćma
17. Dziwne uczucie V
18. Samolot

Podziel się swoją opinią ;)