The Cassino serwuje nowy singiel po dwuletniej przerwie

The Cassino otwiera nowy rozdział w swojej karierze i prawie dwa lata po premierze debiutanckiej płyty prezentuje singiel “Drugi / Dym“. Utwór stanowi zapowiedź nadchodzącej EP-ki zespołu.

Drugi / Dym” to niepokojący, skłaniający do refleksji utwór przenoszący słuchacza w tajemniczy, szary i pełen niepewności świat. Tekst, za który odpowiada wokalista i lider zespołu Hubert Wiśniewski, porusza wątki wypalającej się miłości i tracenia kontaktu z własnymi uczuciami. W nagraniach uczestniczyli Hubert Wiśniewski, Michał Badecki i Piotr Dawidek. Produkcją zajął się Jeremiasz Hendzel, we współpracy z wokalistą.

“Nie jestem pewny jaki jestem / Chociaż nie zmienia się twarz” – słyszymy w piosence. – “Drugi / Dym” powstał jako drugi na płytę, która wtedy była jeszcze mocno nieokreślona. Szukałem kierunku i pamiętam, że ruszyło mnie brzmienie basu, jakie udało mi się wykręcić. W połączeniu z mrocznymi synthami całość nakreśliła klimat na resztę EP-ki 
Hubert Wiśniewski

Mimo początkowej niepewności i wspomnianego poszukiwania kierunku, zespołowi udało się stworzyć piosenkę, która brzmieniowo przypomina “klasyczne The Cassino“, ale zawiera sporo nowych, synthowych elementów. Słychać w niej dojrzałość i progres, jaki poczynili artyści. A to dopiero początek nowości przygotowanych przez zespół na najbliższy czas.


Do utworu powstał także efektowny, czarno-biały klip autorstwa Mateusza Dziworskiego. Współtwórcą konceptu teledysku był Hubert Wiśniewski.

Podziel się swoją opinią ;)