The Final War zespołu Angels’ Rebellion zapowiada nadchodzący album

THE FINAL WAR to ostatni singiel z płyty ‘Awakening’ zespołu Angels’ Rebellion. Premiera całego albumu w pierwszej połowie kwietnia a do tego czasu jeszcze jedno nagranie pojawi się w streamingu, singiel zatytułowany AVENGERS’.

Zespół Angels Rebellion powstał w 2019 roku z inicjatywy gitarzysty Grimonda (Tomasz Rzońca) i wokalistki Paoli Dark (Paulina Jeziorska). Postanowili oni stworzyć zespół grający muzykę metalową, ale z wykorzystaniem nietypowych instrumentów jak na ten gatunek muzyki.

Oprócz instrumentów takich jak gitary elektryczne, gitara basowa i perkusja postanowili włączyć do składu wiolonczele, które podłączone zostały do wzmacniaczy gitarowych, co pomogło uzyskać metalowe brzmienie tych jakże klasycznych instrumentów.

W wyniku nietypowego wykorzystania wiolonczeli i violi da gamby oraz połączenie ich brzmienia z brzmieniem metalowych gitar elektrycznych, mocnej sekcji rytmicznej, elektronicznych sampli perkusyjnych i duetu wokalnego, muzykom z Angels Rebellion udaje się stworzyć własne, charakterystyczne brzmienie.

Podziel się swoją opinią ;)