„To spotkanie”od Kayah i Małgorzaty Kościelniak, dla wszystkich, którzy kochają świąteczne piosenki

Świąteczny utwór „To spotkanie” jest prezentem dla słuchaczy Meloradia, w którym śpiewające go Kayah i Małgorzata Kościelniak są prezenterkami. Kayah już od ponad 3 lat prowadzi w radiu, w każdą środę od 18:00, swoją 2-godzinną autorską audycję „Tu i teraz”, do której zaprasza znamienitych gości. Natomiast Małgosia spotyka się ze słuchaczami w każdy poranek, od 10:00 w audycji „Twój dzień z Melo”. Piosenkę, którą wspólnie zaśpiewały, można było usłyszeć w Meloradiu już od jakiegoś czasu, a teraz dostępna jest także na platformach streamingowych.

To naprawdę przemiłe, że z okazji Świąt mogą powstawać takie piękne utwory. Przyznaję, jest bardzo trudno, wymyślić coś nowego, bo piosenek świątecznych powstało już całe mnóstwo. Tym bardziej cieszę się, że Dawid Bas z Małgosią Kościelniak stworzyli tak uroczy utwór i jeszcze mnie do niego zaprosili. 

Chcieliśmy, by nasza tegoroczna piosenka dawała słuchaczom odrobinę spokoju w tych niełatwych dla wszystkich czasach – opowiada Dawid Bas, pomysłodawca, kompozytor i producent muzyczny utworu. – A ponieważ ze spokojem i harmonią idealnie kojarzą się instrumenty akustyczne, właśnie na takie ciepłe, akustyczne brzmienie zdecydowaliśmy się w tym roku.


Utwór zyskał szczególny klimat i charakter zarówno w warstwie muzycznej, jak również lirycznej – za sprawą urokliwego tekstu napisanego przez Małgorzatę Kościelniak.

Słowa do tej piosenki powstały ponad rok temu, kiedy nagrywaliśmy pierwszą, zupełnie inną jej wersję. W tym roku w niesamowity sposób nabrały jednak zupełnie innego, poruszającego znaczenia – zdradza Małgorzata Kościelniak. – Ogromnie się cieszę, że mogłyśmy zaśpiewać ten utwór wspólnie z Kayah. Mam nadzieję, że sprawi słuchaczom Meloradia wiele przyjemności.

Podziel się swoją opinią ;)