Tomasz Makowiecki i jego „Bailando”

Na tę płytę czekaliśmy dekadę

Tomasz Makowiecki to artysta osobny. I nieśpieszny. Jego ostatnia płyta „Moizm” ukazała się w 2013 roku. Teraz po dekadzie, w wieku czterdziestu lat wraca z „Bailando” albumem słodko-gorzkim, pełnym piosenek, które chwytają uwagę, ale też i serce. Jak sam mówi to album, który powstał z ciekawości świata i ciekawości siebie samego.

Ta płyta powstawała długo i w skupieniu. Zbierane latami doświadczenia zostały skrupulatnie przesiane i przełożone na język muzyki – bez oglądania się na trendy, bez pędu za byciem na topie. Ta płyta to katharsis – porusza to, czego wcale nie chcesz dotykać. Przejmująca i oczyszczająca. Piękna. A całość wieńczy ironiczny tytuł. Wentyl, bez którego nie da się oddychać w tym dusznym świecie.

„Bailando” jest osadzone w dwóch miejscach, w Sopocie i Warszawie. Ostatnie dwa lata mojego życia to ciągła podróż między tymi dwoma miejscami. Sopot to moje miejsce na ziemi, tam jest moje serce. Warszawa wciąż jest mi nieco obca, ale ważna. Są więc z jednej strony motywy morza, lasu, a z drugiej  pełnego zgiełku miasta. Każda piosenka przywołuje konkretne chwile, wydarzenia. – mówi o płycie Makowiecki.

Singlem promującym wydawnictwo jest „Lato w mieście”.

Artysta zaprasza na „Bailando” w Polsce. Jego nowy album będziecie mogli usłyszeć na żywo w dziesięciu polskich miastach. Artyście na scenie towarzyszyć będą muzycy: Mikołaj Dobber, Krzysztof Pożarowski oraz Wojciech Warmijak.

Tomasz Makowiecki to muzyk, wokalista, producent i autor tekstów obecny na polskiej scenie od 2001 roku. Artysta ma na koncie pięć albumów studyjnych, w tym dwa nagrane z Makowiecki Band i trzy solowe. Makowiecki był wielokrotnie nominowany do nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk oraz Paszportu Polityki.

Podziel się swoją opinią ;)