Tomek Ziętek z nowym kawałkiem Some Old Gum — gitarowe jesienne brzmienia

Człowiek orkiestra, a raczej Tomek Ziętek to polski aktor, muzyk i gitarzysta. Dzisiaj ma miejsce premiera jego najnowszego singla z nadchodzącego albumu Same Old Songs.

Do tej pory miłośnicy twórczości artysty mieli okazję cieszyć się dwoma wyjątkowo dobrze przyjętymi singlami: Your Kiss oraz C’mon. Teraz Tomek prezentuje swój najnowszy utwór, zatytułowany Some Old Gum, któremu towarzyszy teledysk z niezwykłymi zdjęciami autorstwa Pawła Jóźwickiego. Klimat piosenki oraz teledysku jest w naszej ocenie mocno staro-amerykański. Pierwszy, debiutancki, album Tomka Ziętka to upragniona nowość. Tym bardziej że to będzie twór należący do jednego z najbardziej cenionych polskich aktorów młodego pokolenia, a zarazem utalentowanego wokalisty, autora tekstów, kompozytora i producenta.

To niesamowite, jak aktorzy świetnie odnajdują się w świecie muzyki, czego wspaniałym przykładem jest, chociażby Julia Wieniawa z dobrze przyjętym albumem Omamy. Wydawnictwo Tomka nosić będzie nonszalancki tytuł Some Old Songs i zawierać, jak mniemam, nowe kawałki, które wydane będą w tzw. starym stylu. Płyta trafi do sklepów i platform streamingowych już 29 listopada. Wydawnictwo prezentuje się w stylistyce singer-songwriter, czerpiąc inspirację z klasycznych brzmień gitarowych. Niektóre z utworów były przez lata ukryte w szufladzie artysty, czekając na swój debiut. I oto on.

Na płycie znalazło się jedenaście kompozycji bazujących na gitarze akustycznej, które przywołują letnie wspomnienia – ciepłych dni i deszczowych wieczorów. Jest nostalgicznie, romantycznie i bardzo osobiście. Sam Tomek opisuje album słowami To moje zachwyty. Zachwyty nad codziennością. Album Tomka Ziętka jest już dostępny w przedsprzedaży. Krążek można zamawiać z autografem artysty w dwóch wersjach: CD oraz na żółtym winylu. Preordery możecie dorwać o tu: klik.

Fot. materiały promocyjne

Podziel się swoją opinią ;)