Transgresja zaprezentowała klip do singla „Zgubiony w tłumie”

Transgresja udostępniła teledysk do utworu „Zgubiony w tłumie”, czwartego singla z wydanej w 2022 roku płyty „Goliat”, która została bardzo entuzjastycznie przyjęta zarówno przez recenzentów, jak i słuchaczy. Utwór mówi o zmaganiach ze światem, w którym nasze relacje, z dnia na dzień, stają się coraz bardziej powierzchowne.

Paweł „Gwadky” Gładysz tłumaczy:
„Każdego dnia zderzamy się z rzeczywistością, w której pomimo fizycznej obecności innych ludzi, czujemy się wyobcowani i samotni. Coraz częściej chowamy się za fasadą pozorów. Chcemy przekazać, że warto próbować przeciwstawiać się tym tendencjom, odnaleźć siebie i bliskich w tytułowym <tłumie>.”

Do stworzenia teledysku muzycy po raz kolejny zaprosili Aleksandra „Koprucha” Kozłowskiego z Przedmarańczy, który odpowiedzialny jest za wiele wcześniejszych klipów zespołu – m.in. „Pragnę więcej” i „Goliat”.

Marcin „Bulion” Bula:
„Współpraca z Kopruchem to każdorazowo niesamowite doświadczenie, bo jak nikt, potrafi w obrazie uchwycić istotę tego, co staramy się przekazać muzyką i tekstem. W kontraście do niektórych poprzednich produkcji, tym razem udział wzięło mnóstwo aktorów, zarówno członków naszej <Watahy> jak i profesjonalnych tancerzy z  teatru Soma. Wszystkim jesteśmy arcy-wdzięczni za zaangażowanie, a efekt przerósł nasze oczekiwania”.

Transgresja jest w trakcie przygotowań do plenerowych koncertów. Najbliższe okazje, żeby zobaczyć zespół na żywo to:

17.06  –  Siedlce                      11.08  –  Ciosaniec

23.06  –  Chorzów                    12.08  –  Dachowa

24.06  –  Łęczyca                     18.08  –  Świętouść

30.06  –  Dąbrówno                 02.09  –  Dąbrowa Górnicza

07.07  –  Olsztyn                      29.09  –  Katowice

Muzycy walczą również o szansę zagrania na Dużej Scenie tegorocznego Pol’and’Rock Festwial. Przywilej ten przysługuje laureatom plebiscytu Złotego Bączka.

Rajmun „Mund” Borek wspomina:
„Zeszłoroczny koncert na Małej Scenie Pol’and’Rock był niezapomnianym przeżyciem i oczywiście chcielibyśmy móc zagrać ponownie na najpiękniejszym festiwalu świata. Wszystkim, którzy oddali na nas głos obiecujemy, że na Dużej Scenie damy z siebie jeszcze więcej”.

Ostatni etap plebiscytu trwa do 19 czerwca. Głos na Transgresję można oddać pod linkiem https://polandrockfestival.pl/o-festiwalu/zloty-baczek-2023 (zakładka „Mała Scena”).

Podziel się swoją opinią ;)