“Undecided” od Alex Magiery już w sieci

“Undecided” to pierwszy singiel z zapowiadanej płyty Alex Magiery zatytułowanej “Illusions”. Muzykoholicy patronem medialnym.

Alex Magiera (wł. Alexandra Elizabeth Magiera) to wokalistka, autorka tekstów oraz kompozytorka swoich utworów. Polka urodzona i mieszkająca przez okres dzieciństwa w Kanadzie. Kontralcistka, czyli posiadaczka żeńskiego wokalu o najniższej tessiturze. Występowała w kilku zespołach jazzowych, bluesowych oraz innych formacjach. W swojej twórczości inspiruje się m.in. baśniami, mitami, filozofią i psychologią.

Najnowsze osiągnięcia Alex to zaproszenie do nagrania piosenki i wydania teledysku z Wojtkiem Jabłońskim – gitarzystą znanego polskiego zespołu KULT w 2020, a także zdobycie 2 miejsca w krakowskim konkursie wokalnym o Jaszczurowy Laur w 2017 (z Andrzejem Sikorowskim na czele w jury), co umożliwiło jej wydanie własnego teledysku.

Płyta ‘Illusions’, nad którą wokalistka właśnie pracuje, nawiązuje m.in. do tematyki cienia ludzkiego, czyli „ciemnej”- najczęściej odrzuconej przez społeczność strony naszej osobowości, gdzie pojawia się dylemat, czy jest ona naszym przyjacielem, czy wrogiem, i czy można się z nim zaprzyjaźnić. 

Inspiracją przy pisaniu albumu były m.in. archetyp cienia, filozofia dualizmu, psychologia integralna Carla Junga, a także filmy noir.

Autorka chce poruszać tematy skłaniające do refleksji i łączyć je z ciekawym brzmieniem mieszanki nurtów muzycznych takich, jak: muzyka filmowa, indie, pop, jazz, tworząc pewnego rodzaju ujęcie baśniowe poruszanej tematyki.

Płyta bazuje na następującym instrumentarium: pianino, skrzypce, wiolonczela, kontrabas, perkusja, dzwoneczki, wokal.

Patronaty specjalne nad wydawnictwem ‘ILLUSIONS’ Alex Magiery objęli: Radio TczewRadio OstrowiecRadio ProRockMuzykoholicy.

Podziel się swoją opinią ;)