“Underwater” nowa EP-ka Kroków już w sieci

Kroki powracają po dwuletniej przerwie, prezentując nowy materiał. Do sieci trafiła właśnie EP-ka “Underwater”, na którą składa się pięć anglojęzycznych utworów. 

Zespół Kroki, który jest połączeniem trzech muzycznych światów, tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł Stachowiak. Mimo dłuższej przerwy, chłopaki działali nad solowymi rzeczami i udzielali się w różnych muzycznych projektach – Szatt wydał album „Bloom”, Jaq Merner pojawił się w kawałku „O Lataniu” Rasmentalismu, a Paweł Stachowiak jest gitarzystą w jazzowym projekcie EABS.

W 2016 roku ukazał się debiutancki materiał zespołu zatytułowany „Stairs”. EP-ka zachwyciła brzmieniami, harmoniami i emocjami. Trzy lata później Kroki wydały „Controlled Chaos” – album złożony z 12 utworów, określany jako swego rodzaju pamiętnik, który opowiada o niedoskonałych ludziach, przepełnionych skrajnymi emocjami. Teraz przyszedł czas na nowy, krótkogrający materiał – “Underwater”. EP-kę zapowiadał wcześniej singiel o tym samym tytule.

„Underwater” to nostalgiczne zapiski samotnych wieczorów. Muzycznie przeważa wyjątkowa emocjonalność, a samo brzmienie jest bardzo organiczne. To swobodne kompozycje, gdzie piosenkowy podział zostawiliśmy w szufladzie. Chcieliśmy, aby nasi słuchacze mogli położyć się wieczorem na kanapie i choć na chwilę odpłynąć, a nawet wyrwać się z otaczającej ich rzeczywistości. 

Kroki

EP-ka „Underwater” dostępna w serwisach streamingowych:
https://KayaxMusic.lnk.to/KrokiUnderwaterEP

Podziel się swoją opinią ;)