“Vera To Ja” – Renata Przemyk i Dagadana we wspólnym utworze

Singiel zapowiada wspólny album artystek, który ukaże się już 2 lutego

VERA TO JA to autorski projekt etniczny składający ze szczęśliwej 13-tki utworów inspirowanych prawdziwą naturą kobiety, która czerpie siłę z ziemi, z wody i z Księżyca. Jej historia zaczyna się przy poczęciu, przez relacje ze światem, mężczyzną, kobietą, córką aż po świadome odejście. Życie zgodne z naturą jest jednocześnie głębokie i proste a trudne tematy zwyczajnie opowiadane odczarowują tabu.

„Vera jest kobietą ponadczasową, różnorodną, pełną emocji, jasną i wielobarwną. Z natury czerpie siłę i mądrość jak przetrwać w każdych warunkach, jak ochronić bliskich, jak kochać i żyć w pełni – Renata Przemyk. – “Na przestrzeni wieków kobiety czerpały mądrość z natury i przekazywały ją córkom. Kto chce słuchać i otworzy się na wiedzę tych, co przed nami będzie bogatą mądrością pokoleń. Razem jesteśmy jeszcze silniejsze, a wspólny głos z samego serca niesie się pod niebiosa. Vera to ja i Ty”.

Mądrość Ludowa często zaskakuje nas swoją trafnością i dosadnością, a proste melodie zaśpiewane czasem tkliwie innym razem przecinają swoją siłą przestrzeń jak nożem. Mocną inspiracją była tu lektura „Biegnącej z wilkami” Clarissy Pincola Estes.

“Vera to ja i Ty też. Z naturą nie wygrasz, warto się z nią dogadać!” – dodaje Renata.

Singiel jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych.

Teksty na kanwie przyśpiewki ludowej oprawione poetycko idealnie współbrzmią z lirą korbową, jak i z loopami. Instrumenty etniczne eklektycznie dogadują się z osiągnięciami nowoczesnej technologii łącząc świat stary z nowym, jak w życiu każdej kobiety balansującej najczęściej na krawędzi. Biały śpiew dobrze oddaje kobiecą siłę lecącą mocnym głosem do świata i do nieba.

„Kobiece multiversum pozwala nam przyjąć imię VERA. Z jednej strony różnorodna, ale tylko pełna skrajności jest kobietą prawdziwą. Wielki kłębek, który jeśli uda się rozplątać, można sięgnąć do źródła – bo wszystko jest połączone” -mówią Daga Gregorowicz i Dana Vynnytska z zespołu Dagadana.

Utwór zapowiada album o tym samym tytule, który ukaże się nakładem Agora Muzyka w lutym 2024.

Równolegle wystartuje trasa koncertowa, promująca album:

02.02 Bielsko-Biała | Cavatina

09.02 Łódź | Wytwórnia

11.02 Warszawa | Stodoła

15.02 Lublin | CSK

18.02 Gdańsk | Stary Maneż

23.02 Toruń | Aula

24.02 Poznań | Tama 

25.02 Kraków | Klub Studio

Bilety na koncerty: https://www.ebilet.pl/muzyka/pop/renata-przemyk

Podziel się swoją opinią ;)