Waluś Kraksa Kryzys zapowiada nowy album tytułowym utworem + piekło + niebo + 

WaluśKraksaKryzys to dwa albumy i dziesiątki zagranych koncertów. Do tej pory był kojarzony z mocnym gitarowym graniem, które wkroczyło ponownie na salony mainstreamu. Jak będzie przy nowym albumie, którego tytuł będzie brzmieć, tak jak nowo wydany singiel: + piekło + niebo +?

Dotychczasowe single pokazały różnorodność nadchodzącej płyty. Od lekkiego Dla Marcina P., przez ciężki i mocny utwór nagrany ze Zdechłym Osą COŚ NIECOŚ, po shoegaze’ową balladę Gdybym wtedy wiedział, to co teraz wiem. Jedno jest pewne, od wydania w 2021 roku albumu Atak, w życiu Walentego zmieniło się wiele, co można usłyszeć w jego tekstach. W tytułowym utworze spotykamy się z charakterystyczną dla Walusia gitarą, tym razem rytmiczną, która stanowi tu motyw przewodni. Wsłuchując się w wokal, artysta prosi, niezależnie od istnienia piekła czy nieba, aby podarować mu życie. Chodzi tu raczej o możliwość dokonywania samodzielnych wyborów, w tym może artystycznych. Ale życie na jego warunkach, gdzie słabość silnej woli należy poddać naprawie. Do skutku. Gdzie się traci panowanie nad sobą i swoim życiem, gdzie zaczyna komercja, a gdzie kończy artystyczna wizja? Te pytania dość nietypowo nasuwają mi się podczas muzyczno-wizualnego seansu. Do utworu powstał również teledysk: niekonwencjonalny, młodzieżowy, przedstawiający licznik do końca kawałka, wszystkie najważniejsze informacje dotyczące powstawania singla, a także przewijające się obrazy tańczących w okularach przeciwsłonecznych ludzi (w tym Walentego).

Po dwóch latach wracam z płytą + piekło + niebo +, której premiera zaplanowana jest na 20.10.2023r. To są najważniejsze informacje o tej płycie: to będzie moja najważniejsza płyta, to będzie płyta o obrazie moich uczuć religijnych przez uczucia religijne, to będzie płyta o życiu, to będzie płyta o śmierci, to będzie płyta o miłości, to będzie płyta o przemocy, to będzie płyta o kosmosie, to będzie płyta o chorobie, to będzie płyta o lekach. bez ciekawości nie ma mądrości. (…) napisałem to jakiś czas temu i teraz napisałbym podobnie.

WaluśKraksaKryzys

Premiera albumu została zaplanowana na 20 października, do tej pory ma się ukazać jeszcze jedna piosenka (18 października). Preorder albumu jest dostępny na stronie Mystic Management. Wraz z nadchodzącym albumem zbliża się również jesienna trasa koncertowa, której harmonogram podrzucamy nieco niżej. Bilety dostępne są pod linkiem (klik).

Trasa promująca album rusza już w październiku:

20.10 Katowice

5.11 Kraków

9.11 Gdańsk 

17.11 Szklarska Poręba

18.11 Toruń

19.11 Kołobrzeg 

7.12 Ostrów Wielkopolski 

8.12 Szczecin

14.12 Lublin

15.12 Warszawa 

26.01 Wrocław

27.01 Poznań

fot. materiały prasowe

Podziel się swoją opinią ;)