Kasia Lins zapowiada kolejną płytę — OMEN — utworem  „Persefona”

Po trzech latach przerwy, Kasia Lins wraca z nową twórczością, a dokładniej z opowieścią kryminalną o miłości w tle zbrodni. Album “OMEN” wyraźnie potwierdza jej charakterystyczny styl, który znamy choćby z jej wcześniejszego albumu “Moja wina”. Czy dotychczas wydane: Do śmierci mamy czas, Nieba nie ma i Persefona to faktycznie dobry omen?

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że za sprawą OMEN-a artystka zaserwuje nam, prócz swojej znakomitej wyrazistości, świeże podejście do dźwięku i aranżacji. Możemy zauważyć użycie nowych środków artystycznego wyrazu, redukcję warstwy instrumentalnej i czasami nawet bardziej wyważone podejście do wokali — jak np. w Persefonie.

Wykorzystując metaforę, artystka kreuje opowieść o kobiecie (walecznej, pewnej siebie, ale i zabójczej). Persefona, w mitologii greckiej małżonka Hadesa, władczyni świata podziemnego i opiekunka dusz zmarłych. Często, z uwagi na pewien rodzaj tragizmu postaci, przedstawiana jako młoda kobieta, zagubiona nieco w świecie. Wizerunek kobiety i jej rola w społeczeństwie to, bez wątpienia, klucz do zrozumienia albumu. Za sprawą nowo wydanych singli stwierdzić można, że bada jej istnienie zarówno w wymiarze cielesnym, jak i emocjonalnym. Album może wymagać od słuchacza zaangażowania, co jest kontynuacją wcześniejszego podejścia artystki. Lekko na pewno nie będzie.

Wszystkie kompozycje z pewnością usłyszymy podczas Zabójczej trasy, która rozpoczęła się koncertem w Gliwicach. Najbliżej w kolejce znajduje się Kraków, który 22 października dołączy do masowej zbrodni! Przypominamy, że preordery OMEN-a dostępne są w sprzedaży i znikają jak ciepłe bułeczki z małej, warsztatowej piekarni, która stawia przede wszystkim na składniki i jakość (klik). Producentem jest Universal Music Group. Premiera albumu nastąpi 27 października, zatem tylko dwa miasta mają możliwość posłuchania przedpremierowo utworów z najnowszej płyty.

Przy okazji preorderu poznajemy tracklistę albumu:

 1. Nieba nie ma
 2. Nikogo nie chcę
 3. Do śmierci mamy czas (feat. WaluśKraksaKryzys)
 4. Anioł
 5. Po trupach do Ciebie
 6. Miłość się nie kończy
 7. Niepalenie
 8. Omen
 9. Nie lubię zimnej wody
 10. Ani Amen
 11. Sto żyć
 12. Persefona

fot. Yan Wasiuchnik (maanamman)

Podziel się swoją opinią ;)