“Waterfall” zapowiedzią płyty od OS.SO

“Waterfall” zapowiedzią płyty od OS.SO

„Waterfall” otwiera nadchodzącą płytę “Lethe” OS.SO, czyli Zuzanny Ossowskiej — kompozytorki, autorki tekstów i multiinstrumentalistki

Piosenka opowiada o miarowym, potężnym, a jednocześnie uspokajającym szumie wodospadu, zagłuszającym cały zgiełk świata. OS.SO tworzy scenariusze do swoich teledysków i zajmuje się ich reżyserią. Tym razem także proces twórczy spoczął w jej rękach.

Pomysł na teledysk do “Waterfall” przyszedł mi do głowy, kiedy czytałam autobiografię Mariny Abramović. – mówi artystka — Uważam, że poza muzyką to właśnie performance najpełniej eksploruje czasowy wymiar sztuki — używa go jako narzędzia oddziaływania na widzów. W obrazie do mojej najnowszej piosenki chciałam skupić uwagę odbiorców przede wszystkim na samym pojęciu czasowości, na polifonicznej naturze czasu: naszym subiektywnym odczuwaniem tego wymiaru i jego obiektywnym istnieniem.

Na zapowiadanym albumie „Lethe” znajdzie się 11 autorskich kompozycji, zaaranżowanych i wyprodukowanych przez OS.SO.

Poprzedni anglojęzyczny utwór artystki – “Single Blow” – dostał się do półfinału międzynarodowego konkursu International Songwriting Competition, znalazł się też w zestawieniu najlepszych piosenek 2020 portalu Polska Płyta/Polska Muzyka obok utworów Krzysztofa Zalewskiego, Artura Rojka czy Kasi Lins oraz na liście najpopularniejszych piosenek 2020 roku Listy Przebojów Radia Gryfice.

Mam nadzieję, że muzyka z mojego albumu zadziała właśnie jak woda z mitologicznej rzeki zapomnienia — na kilkadziesiąt minut przeniesie słuchaczy w muzyczną przestrzeń, która nie znosi pośpiechu, gwałtowności i hałasu. Wiem, że to niedzisiejsze podejście do muzyki, ale chcę zaproponować odbiorcom coś innego niż formę krótkich singli.

Podziel się swoją opinią ;)