We Are Polarized debiutuje w stylu Black Art Wave

Black Art Wave – tak określa swój gatunek nowo powstały projekt muzyczny o nazwie We Are Polarized. Czym on w istocie jest? Przekonamy się już za niecały miesiąc, słuchając ich debiutanckiej płyty EP o intrygującym tytule „Inkub”.


We Are Polarized to elektroniczno-neoklasyczny projekt powołany do życia wiosną tego roku, a już kilka miesięcy później zadebiutował na żywo podczas festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia w Lublinie. Podczas występu zabrzmiały utwory z nadchodzącego wydawnictwa, czyli minialbumu, który ukaże się w wersji cyfrowej już 28 września we wszystkich popularnych serwisach strumieniowych, ale przede wszystkim będzie on dostępny do bezpłatnego pobrania ze strony zespołu. Na krążek składa się pięć kompozycji utrzymanych w mrocznej stylistyce tytułowego „Inkuba” – jak pisze sam zespół: upadłego anioła uwodzącego kobiety podczas snu. Cechę wspólną nagrań stanowi ich melodyjność oraz nietypowe połączenie eterycznego brzmienia klasycznych instrumentów z surową, energetyczną elektroniką.


Tak piszą o sobie sami członkowie zespołu: We Are Polarized to zderzenie dwóch światów, magnetyzm przeciwieństw, harmonia kontrastów. Wyrażamy swoją ideę poprzez własny styl Black Art Wave scalający skrajne gatunki muzyczne. Neoklasyka, elektronika, metal – to tylko część z nich


W skład formacji wchodzą: pianistka M. Laure, kontrabasista Grako oraz wokalistka Claire X. Aby dowiedzieć się, jak będzie można pobrać minialbum w dniu premiery, wystarczy śledzić poczynania muzyków w mediach społecznościowych.


Na zaostrzenie smaku, wideo zapowiedź nadchodzącego wydawnictwa:


A tu można zobaczyć fragment ich debiutanckiego występu:


zajrzyj po więcej:

We Are Polarized na Facebooku

We Are Polarized na Instagramie


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.