Wojtek Cugowski zapowiada debiutancki album

Wojtek Cugowski zapowiada debiutancki album

Półtora roku temu, jesienią 2020, kiedy w muzycznej przestrzeni pojawił się pierwszy utwór sygnowany własnym imieniem WOJTKA CUGOWSKIEGO, wydawać się mogło, że to zapowiedź płyty, której premiera jest kwestią tygodni. Rzeczywistość bywa jednak nieodgadniona, ale zwykle działająca z pożytkiem dla osób zaangażowanych i zainteresowanych.

Do niedawna bracia Cugowscy Piotr i Wojtek – swoje artystyczne dokonania firmowali właśnie nazwą BRACIA. Przez ponad dwadzieścia lat obaj panowie Cugowscy – juniorzy solennie zapracowali swą działalnością, by móc zacząć tworzyć i występować pod własnym imieniem.

Oto kawałek zatytułowany: „Znowu będziemy się śmiać”, drugi spośród dwunastu utworów, które WOJTEK CUGOWSKI, gitarzysta i wokalista ostatecznie wybrał na swój pierwszy, naprawdę własny krążek.

Byłoby oczywiście hipokryzją sugerowanie, że to piosenka napisana, by komentować burzliwe wydarzenia zajmujące  od jakiegoś czasu czołówki wszystkich wiadomości. Zarówno kompozycja Wojtka Cugowskiego i Marcina Limka, jak i tekst Karoliny Kozak powstały wiele tygodni temu.

Twórca, to jednak osoba, której wrażliwość potrafi wychwytywać z przestrzeni sygnały, które „zwykli” ludzie, spieszący się w codziennej pogoni za jutrem, kompletnie ignorują. Zwyczajnie nie mają przestrzeni, żeby takie sygnały rejestrować, analizować. Twórca, czasami nie do końca zdając sobie sprawę dlaczego, w swoim przekazie potrafi informować o tym, co „wisi w powietrzu”.

Utwór „Znowu będziemy się śmiać” jest właśnie takim zaskakującym, trochę profetycznym opisem świata. Dla  nieco mrocznej atmosfery kompozycji tego rockowego kawałka znakomitym kontrapunktem jest tekst, z którego każdej niemal linijki bije wiara w jasną wizję przyszłości.

Dlatego w tych symptomatycznych czasach niech wybrzmią swoim optymistycznym przesłaniem, z nadzieją że mimo wszystko żyjemy w dobrym świecie, słowa refrenu: „Jeszcze będziemy się śmiać, Kiedy nastaną kolejne lepsze czasy, Znowu będziemy się śmiać.”

Premierze muzycznej towarzyszy klimatyczny teledysk, który został wyprodukowany staraniem Artysty i jego managementu.

Z całą stanowczością możemy też potwierdzić, że singiel „Znowu będziemy się śmiać” jest zapowiedzią pierwszej płyty wydanej pod własnym imieniem WOJTKA CUGOWSKIEGO, której premierę Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaplanowała w pierwszej połowie 2022 roku.

Podziel się swoją opinią ;)