Wojtek Justyna TreeOh! powraca z nowym albumem

Wojtek Justyna TreeOh! powaca z nowym albumem

Zespół Wojtek Justyna TreeOh! – który poprzednimi albumami „Definitely Something” (2015) i „Get That Crispy” (2018) zdobył serca publiczności i uznanie międzynarodowych recenzentów muzycznych – zaprasza na kolejną dawkę wybornej mieszanki funku, jazzu i muzyki świata.

THRICE – trzecia płyta międzynarodowych instrumentalistów – jest efektem ich nieograniczonej muzycznej wyobraźni i błyskotliwej kreatywności. Korzystając z niezwykłą zręcznością i smakiem z tanecznego funkowego groove’u, brazylijskich rytmów, jazzowych i afrykańskich brzmień stworzyli kapitalne kompozycje tryskające optymizmem i energią. Pierwszoplanową rolę odgrywa w nich gitara. Za pomocą ciekawych motywów wiedzie ona opowieść na bogatym harmonicznie gruncie. Porywa słuchacza to nastrojowymi, to fantazyjnymi, to zadziornymi jazzrockowymi improwizacjami. Towarzyszy jej kontrastujący, dźwięczny akompaniament wibrafonu, a tembr balafonu urozmaica muzykę rdzennymi zachodnioafrykańskimi wątkami. Siłą napędową zespołu jest sekcja rytmiczna, która żywiołowo wchodzi w interakcję z instrumentami wiodącymi i nadaje całości płynny, kołyszący puls.

THRICE doskonale oddaje klimat dynamicznych i porywających występów TreeOh! dzięki maestrii jej twórców i producentów. Album nagrany na żywo i zmasterowany przez Ignacego Gruszeckiego w Monochrom Studio i przestrzennie zmiksowany przez Briana Montgomery’ego (odpowiedzialnego za opracowanie płyt m.in. Johna Scofielda, Esperanzy Spalding i Johna Mayera) brzmi wybornie i świetnie się go słucha.

Emocjonującym zwieńczeniem płyty jest utwór bonusowy napisany i wykonany wspólnie z światowej sławy hammondzistą Larry’m Goldingsem (Pat Metheny, Michael Becker, Maceo Parker), którego gościnny udział potwierdza, że TreeOh! jest jednym z ważnych graczy europejskiej sceny jazzowej.

Premiera płyty zaplanowana jest na 15 września, a jednym z patronów medialnych jest oczywiście portal Muzykoholicy.com.


Wojtek Justyna TreeOh! to prawdziwie europejski zespół mieszkającego w Holandii polskiego gitarzysty Wojtka Justyny. Tworzą go wszechstronni muzycy: Daniel Lottersberger – as gitary basowej z Austrii, Alex Bernath – wytrawny perkusista funkowy z Niemiec i Diogo Carvalho – czarodziej instrumentów perkusyjnych z Portugalii, który niepodzielnie panuje nad balafonem, wibrafonem i syntezatorem Mooga.

Obfity dorobek koncertowy zespołu obejmuje liczne występy w renomowanych klubach i na międzynarodowych festiwalach jazzowych, takich jak: Jazz w Daegu (Korea Południowa), Delft Jazz Festival, State-X New Forms, Bevrijdingsfestival & So What’s Next Festival (Holandia), Jazzmeile Thüringen, Jazzahead! (Niemcy) i Letni Festiwal Jazzowy (Polska). TreeOh! zdobyło sobie opinię pełnej temperamentu grupy, której koncerty wypełnia porywająca muzyka wzbogacona żywiołowymi improwizacjami i wartkim dialogiem muzycznym między członkami zespołu. Każdy ich koncert to jedno wielkie święto groove’u.

Lista utworów

1. Thrice

2. Wafrobeat

3. Polish Hat

4. Uncharted

5. Paqueta

6. Chocolate City

7. Will to Live feat. Larry Goldings (utwór bonusowy)

Podziel się swoją opinią ;)