Wojtek Mazolewski i jego Yugen 2 zagrają w przepięknej sali NOWA MIODOWA w Warszawie

Przed nami „Jestem”, czyli Yugen 2” – kontynuacja solowego albumu Wojtka Mazolewskiego. Tym razem zagości w doskonałych warunkach akustycznych i w intymnej atmosferze sali Nowa Miodowa!

Po sukcesie pierwszej płyty zwieńczonej nominacją do Fryderyka i magicznych koncertach m.in
na trasie Męskiego Grania 2022 czas na kolejne spotkanie z Yugen 2.

Od zamysłu do realizacji, od projektu do zespołu, od zespołu do wielowymiarowej orkiestry twórców, muzyków w kooperacji ze wspaniałymi artystami, Wojtek Mazolewski skupił wokół siebie same dobre duchy – teraz dołącza do nich wyjątkowa koncertowa scena.

“Wszystko zaczęło się, gdy po latach znowu złapałem za gitarę. Gitara i muzyka są dla mnie talizmanem, lekarstwem, wehikułem czasu, który teleportuje mnie do magicznej krainy, gdzie wszystko jest możliwe. To powrót do korzeni. Album YUGEN to mój osobisty zachwyt nad wszechświatem i jego nieograniczonym potencjałem. Grając czuję świat pięknym, urozmaiconym, pełnym różnorodnych form życia, inspirującym miejscem, gdzie każdy może być szczęśliwy będąc sobą.”

YUGEN to podróż wewnątrz siebie i połączenie z naturalną energią. Organiczne muzyczne dopełnienie tego co bio, ekologiczne i duchowe. To wyprawa w miejsce, gdzie po prostu jesteś… Zamykasz oczy, słuchasz, oddychasz, płyniesz… To powiew wolności. Brzmienia lat ‘60/’70 i powrót do tradycji w klimacie Grateful Dead, Neil Young czy Led Zeppelin jest tu skrzyżowany z nowoczesnymi dźwiękami w stylu Tame Impala, Khruangbin czy Drugdealer. Całość okraszona jazzowymi akcentami i współczesną produkcją Marcina Borsa odpowiedzialnego za brzmienie płyt Hej, Pogodno czy Mrozu.

Wojtek Mazolewski – instrumentalista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu, autor audycji radiowych.
Znany z formacji WMQ, Pink Freud. Przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej.

Wykonawcy: Wojtek Mazolewski – gitara, wokal, Krzysztof Kawałko – gitara, Marcin Pendowski – bas, Bruno Jasieński – bębny. Gość specjalny: Joanna Halszka Sokołowska – wokal

Koncert odbędzie się w Nowej Miodowej – Sali Koncertowej ZPSM Nr 1 w Warszawie, przy ul. Rakowieckiej 21.

Nowa Miodowa to niezwykłe, nowe miejsce na artystycznej mapie Warszawy. Za projekt sali odpowiadał Tomasz Konior i Konior Studio – zespół odpowiedzialny m.in. za siedzibę Akademii Muzycznej w Katowicach, a przede wszystkim za fantastyczną siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Nad akustyką sali czuwał mistrz Yasuhisa Toyota – dyrektor i główny projektant renomowanej firmy zajmującej się inżynierią akustyczną Nagata Acoustics z Los Angeles i Tokio, autor niezwykłej Elbphilharmonie w Hamburgu, Walt Disney Concert Hall, Bard College Performing Arts w Nowym Jorku, Suntory Hall w Tokio i wielu innych najlepszych sal koncertowych na świecie.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Nowa Miodowa i ZPSM Nr 1 w Warszawie.

Podziel się swoją opinią ;)