Wojtek Oliński, młody wirtuoz gitary wchodzi do gry

Wojtek Oliński, młody wirtuoz gitary wchodzi do gry

Ile razy Wam się wydawało, że jakiś instrument do was śpiewał? Wojtek Oliński, młody wirtuoz gitary potrafi sprawić, że jego gitara mówi do publiczności pełnymi zdaniami!

Debiutancki album Wojtka “Am I Going the Right Way?” pokazuje, że mimo młodego wieku ten młody człowiek wykazuje się ogromnymi zdolnościami aranżacyjnymi i kompozytorskimi. Ogromna dawka gitarowej energii zawarta w 8 utworach to doskonały przykład na to, że Wojtek to muzyk, który może stanąć oko w oko z wielkimi gwiazdami muzyki gitarowej, bez najmniejszego zażenowania i obawy. To sprawnie zaaranżowane i perfekcyjnie zagrane kompozycje.

Jakość grawantowana przez Case Studio.


Odkąd tylko pamiętam, obserwowałem z zaciekawieniem, jak mój tata grał na gitarze. W wieku 6 lat poprosiłem go, żeby pokazał mi kilka pierwszych akordów. Rodzice namawiali mnie, żebym poszedł do szkoły muzycznej, lecz na początku zupełnie to lekceważyłem i twierdziłem, że nie przyda mi się to do niczego, jednak mając 8 lat, odrobinę dojrzałem i posłuchałem swoich rodziców. Trafiłem na świetnego nauczyciela, który otwarty był na wszystkie style muzyczne, więc mimo tego, że graliśmy klasyczne etiudy ja opowiadałem mu o Joe Bonamasie. Od kiedy pojawiłem się na drugim stopniu, na wydziale gitary jazzowej miałem przyjemność zagrać wiele koncertów z takimi gwiazdami polskiej muzyki jak Krzysztof Cugowski czy Sebastian Riedel, Wojtek Pilichowski. Razem z Wrzesińską Orkiestrą miałem przyjemność grać z Krystyną Prońko, Grażyną Łobaszewską, Andrzejem Rybińskim, Izabelą Zalewską oraz Kubą Badachem. Miałem również przyjemność wystąpić na Gitarowym Rekordzie Guinessa za sprawą Pana Leszka Cichońskiego, który był jurorem w jednym z konkursów Guitar Day. Ciężko jest mi powiedzieć kto najbardziej mnie inspiruje w muzyce jednak na pewno spory wpływ na to jak gram mieli tacy muzycy jak: Steve Vai, Eric Johnson, John Petrucci, John Mayer, Joe Satriani, Pat Metheny czy Plini. Jednak zarówno swój gust jak i motywację do rozwoju zawdzięczam też moim rodzicom oraz mojej dziewczynie Idze, bez których nie mógłbym tworzyć i rozwijać się.” Niebanalny wpływ na edukację oraz sposób grania na instrumencie ma jego ojciec, świetny gitarzysta oraz kompozytor Marcin Oliński. Płyta ‘Am I Going the Right Way?’ to miejmy nadzieję dopiero początek kariery tego młodego wirtuoza który, pod okiem swoich rodziców zaczyna od wysokiego ‘C’ i stawia poprzeczkę bardzo wysoko.

Podziel się swoją opinią ;)