EP-ka Rubensa „Wynoszę się” jest bardziej niż OK

Rubens funkcjonuje od lat w branży muzycznej jako uznany gitarzysta i songwriter. “Wynoszę się” to EP-ka, w której postanowił dać upust swoim muzycznym ciągotom.

Na co dzień zasila zespół Darii Zawiałow jako gitarzysta. Jest współtwórcą wielu polskich hitów, a jednym z nich jest „Złoto” Mroza – nominowany do Fryderyka w kategorii „Utwór Roku”. W zeszłym roku występował ze wspomnianą Darią, Vito Bambino, Dawidem Podsiadło, królem oraz Igo na trasach Męskie Granie 2021 i Męskie Granie 2020.

Podczas pandemii, gdzie wstrzymano koncerty, zaszył się w swoim domowym studio i zaczął tworzyć piosenki na własne konto. Jak sam mówi, był to dla niego sposób ucieczki od w­szechogarniającego chaosu spowodowanego przez pandemię.

Po chwytającym za serce singlu „Wszystko OK?”, który aktualnie podbija radiowe listy przebojów i jest jednym z najczęściej wyszukiwanych utworów w Polsce, artysta wydał bardzo aktualny w obecnych czasach utwór „Nie potrzeba dziś nam”. Obie piosenki zwiastowały debiutancką EPkę muzyka – „Wynoszę się”.

Mini-album zawiera pięć niezwykle osobistych utworów. Rubens to self-made man z krwi i kości. Wszystkie piosenki, które trafiły na „Wynoszę się” zostały napisane, skomponowane i wyprodukowane przez niego samego. Piotrek nagrał każdą partię utworu samodzielnie z wyjątkiem bębnów – do tej roli zaprosił swoich dobrych znajomych – Michała Bryndala i Harry’ego.

Trzecim singlem promującym digitalne wydawnictwo został utwór „Pani Zamieć”, który doczekał się filmowego teledysku w reżyserii Mateusza Miszczyńskiego (hania rani, Kukon, Miuosh).

Podziel się swoją opinią ;)