WOLNI OD ZŁA – X Festiwal im. Marka Kotańskiego powraca na mapę muzycznych festiwali

Stowarzyszenie „Dom Muzyki” , Prezydent Miasta Otwock i Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku zapraszają na 10 Jubileuszowy Festiwal im. Marka Kotańskiego „Wolni od zła”.


To będzie wyjątkowa edycja nie tylko ze względu na fakt, że dzięki wsparciu MOKTiS w Otwocku festiwal powraca na mapę imprez kulturalnych. Ta edycja zbiegła się w czasie z finałem budowy Domu Muzyki. Dlatego właśnie będzie w całości dedykowana zbiórce środków na dokończenie tego ważnego dla środowiska artystycznego obiektu.

29 sierpnia w Otwocku zagrają między innymi: KOMBI, De Mono, Chemia, Szumni, Zemollem Session, TR-aktor, Wszyscy byliśmy harcerzami, YLO Violin.Nie zabraknie też atrakcji dla rodzin z dziećmi i strefy gastronomicznej. Bilety – cegiełki w cenie 20, 50 i 80 zł będą do nabycia przy wejściu na teren Festiwalu. Wszyscy, którzy zakupią najdroższe cegiełki, otrzymają pamiątkową płytę CD z utworami nagranymi specjalnie dla Domu Muzyki przez takich artystów jak Paweł Kukiz, Muniek Staszczyk, zespół Perfect, Wanda Kwietniewska, Sebastian Riedel, Andrzej „E-moll” Kowalczyk i muzycy z Projektu Dom Muzyki.

Na płycie znajdują się wyjątkowe wersje złotych przebojów, jak również zupełnie premierowe utwory. Start imprezy o godzinie 16:00. Patroni medialni wydarzenia to między innymi Telewizja Polska i Radio dla Ciebie.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2428472167367945

Dom Muzyki to pierwszy w Europie Integracyjny Dom Pracy Twórczej. Powstaje we wsi Ruda, niedaleko Mińska Mazowieckiego. Idea została zapoczątkowana przez Członków Założycieli Stowarzyszenia Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi „Dom Muzyki” w 1998 roku, między innymi Jacka Skubikowskiego i Macieja Zembatego. Dom Muzyki ma być miejscem integracji środowisk twórczych z osobami z niepełnosprawnościami, uzdolnionymi artystycznie. Stowarzyszenie „Dom Muzyki” istnieje i rozwija się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i wielu ludzi dobrej woli.

Obecnie prowadzona jest też zbiórka pieniędzy na portalu Zrzutka.pl na rzecz dokończenia budowy Domu Muzyki i zakup specjalistycznej windy dla niepełnosprawnych.

https://zrzutka.pl/9ak56u

https://zrzutka.pl/ska7u8

Zapraszamy do udziału w tym ważnym koncercie i do wsparcia zbiórek Domu Muzyki!


http://www.dom-muzyki.pl

https://teatr.otwock.pl/

https://www.facebook.com/dommuzykistowarzyszenie/

https://www.facebook.com/TeatrJaraczaOtwock/