WORMS OF SENSES: singiel “Body” zwiastuje nowy album zespołu

Worms of Senses to zespół grający muzykę w której mieszają się takie gatunki jak: rock, mathrock, pop, psychodelia, jazz, elektronika, eksperyment. Grupa założona została przez muzyków znanych z m.in. Searching For Calm, Fair Weather Friends, ARRM, 52um, czy Æther Ctrl.

‘Body’ to najnowszy singiel grupy, który zapowiada najnowszy album grupy. “Utwór opowiada o ciele jako towarze, a także o kompleksach, zmysłowości i eksploatacji, której tytułowe ciało jest poddawane.” – tak o singlu opowiada zespół. „Body” mówi o nierówności w relacjach istot ludzkich, o ciągłej grze pozorów, a także o roli piękna i biologicznego przyciągania oraz o mnogości innych rzeczy, które wpływają na nasz stosunek do ciała „własnego” jak i ciał „innych”.” – dodają muzycy.

Druga płyta zespołu, którą zapowiada “Body” ukaże się w przyszłym roku.

Worms of Senses to: Michał Maślak – wokale, gitary, synthy, Rafał Miciński – bas, fx, Piotr Jeziorko – perkusja, synthy, pady

Zespół pisze o sobie: “Poszukujemy matematycznych, nieparzystych form rytmicznych, ale też lubimy improwizować. Pomostem dla tych dwóch metod tworzenia są melodie, ziarno przesterów, wibracja oscylatorów. Lubimy piosenkę i eksperyment. Od trzymania się jednej stylistyki wolimy mozaikę gatunkową. Naszym celem jest zachowanie ciekawych, magicznych i nieregularnych elementów naszych improwizacji.

Podziel się swoją opinią ;)