Wrocławski Firlej bliżej lokalnych społeczności

Firlej – Ośrodek Działań Artystycznych niezmiennie wychodzi naprzeciw potrzeb i oczekiwań swoich stałych i nowych bywalców. W tegorocznej ofercie klubu nie zabraknie zatem brzmień mocnych i łagodniejszych, imprez artystycznych i społecznych. 


Zamierzamy kontynuować robotę zapoczątkowaną przez utworzoną przez nas zeszłej wiosny Kawiarnię Sąsiedzką – mówi Robert Chmielewski, dyrektor Firleja. – Poprzez ten projekt zapraszać do współpracy sąsiadów, czyli mieszkańców najbliższych osiedli lub, jak to ma miejsce w przypadku Kuchni Społecznej i Giełdy Płyt, także aktywistów. Poza koncertami, będącymi wizytówką klubu, zapraszamy do spotkań w Awarii Prądu, nowej inicjatywie ludzi do niedawana z nami związanych, a dziś realizującymi swoje pasje. To dobry przykład na magnetyzm Firleja


Poniżej przedstawiamy kilka propozycji wydarzeń, które jeszcze w styczniu odbędą się przy ulicy Grabiszyńskiej 56 we Wrocławiu.


13 stycznia 2018 / Dolnośląska Giełda Fonograficzna / godzina 13 / wstęp bezpłatny / wydarzenie cykliczne

Dolnośląska Giełda Fonograficzna to cykliczne wydarzenie kulturalne, skupiające wszelkich miłośników muzyki: wydawców, przedstawicieli sklepów płytowych, kolekcjonerów i wielbicieli płyt winylowych. Na giełdzie znajdziemy kilka tysięcy płyt różnych gatunków, a wśród nich rock, metal, jazz, pop, alternatywę i elektronikę. Najpowszechniejszym nośnikiem jest winyl, ale nie brakuje też płyt CD oraz kaset magnetofonowych.

Dolnośląska Giełda Fonograficzna na Facebooku


20 stycznia 2018 / Otwarta Wymiana Sąsiedzka oraz Pchli Targ / godzina 12 / wstęp bezpłatny / wydarzenie cykliczne

Otwarta Wymiana Sąsiedzka oraz Pchli Targ to miejsce dla obrotu ubraniami, książkami i płytami. Dzięki temu przedsięwzięciu możemy dzielić się, pomagać i nabywać, a równocześnie zyskać w domu przestrzeń na kolejne, bardziej przydatne nam przedmioty. W ramach akcji pod hasłem „przyjdź, wymień, zostaw” organizacje niosące wsparcie potrzebującym otrzymają odzieżowe nadwyżki. Miejsce wydarzenia zostanie podzielone na dwie części: strefę wymiany, gdzie będzie można przynieść lub zabrać ze sobą to, co wpadło w oko, oraz Pchlego Targu, umożliwiającego sprzedaż i kupowanie w atrakcyjnych cenach.

Otwarta Wymiana Sąsiedzka oraz Pchli Targ na Facebooku


27 stycznia 2018 / koncert zespołu Henry David’s GUN / godzina 20

Po występie na Asymmetry Festival 2016, Henry David’s GUN powraca do Wrocławia z nowym albumem, zatytułowanym Tales From Whale’s Belly. Henry David to pseudonim artystyczny Wawrzyńca Dąbrowskiego (Letters From Silence, Frozen Lakes, Nocny SuperSam), który wraz z towarzyszącymi mu muzykami, czyli Michałem Sepioło i Maciejem Rozwadowskim, powołał do życia twór z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Owo trio, jedno z najciekawszych reprezentantów muzyki filmowej i akustycznej, warto polecić wszystkim fanom takich wykonawców, jak Foreign Fields, Bon Iver czy Nick Cave. Bilety dostępne są  TUTAJ.

wydarzenie na Facebooku


Zajrzyj po więcej:

Firlej na Facebooku

Podziel się swoją opinią ;)