Wyczekana płyta Janka Traczyka już w sklepach

Po kilku latach przygotowań i kompletowania materiału, do słuchaczy trafił właśnie debiutancki materiał Janka Traczyka znanego do tej pory z występów na scenie Teatru Roma czy Studio Buffo oraz muzycznych programów rozrywkowych.

Płyta utrzymana jest w stylistyce nastrojowego, nowoczesnego pop-u. Płyta składa się z dziesięciu autorskich kompozycji, opowiadających o różnych odcieniach miłości, męskiej wrażliwości i emocjach. Wydawcą „Nadal jestem” jest wytwórnia MTJ, a producentem wykonawczym Marek Dziedzic.

Debiutancka płyta Janka Traczyka to znak wielkich zmian w życiu zawodowym i prywatnym artysty. Traczyk do tej pory zajęty występami w głównych rolach musicali poświęcił ostatnie miesiące na przygotowanie tworzonego prze kilka lat materiału. Artysta debiutuje płytą niezwykle nastrojową. Janek i producent wydawnictwa Marek Dziedzic stworzyli razem płytę kompletną, na której głęboki, kojący głos Traczyka jest idealnie zbalansowany z dźwiękami pianina, Płyta „Nadal jestem” jest zbiorem historii zgromadzonych na przestrzeni lat.

Patrząc z dzisiejszej perspektywy pracowałem nad nią naprawdę bardzo długo. Materiał miał wychodzić na wiosnę, ale tuż przed pandemią zmieniłem plany. Połączyłem wtedy siły z Markiem Dziedzicem, z którym świetnie się rozumiemy i którego bardzo szanuję. Cieszę się, że wziąłem sobie od losu te kilka dodatkowych miesięcy. Dzięki temu mogliśmy dopracować płytę i jestem z niej naprawdę zadowolony. Traktuję premierę bardzo osobiście. To dla mnie nowe otwarcie. Mam nadzieję, że słuchanie „Nadal jestem” sprawi wiele radości moim dotychczasowym i nowym słuchaczom – Janek Traczyk.

Do tej pory w ramach promocji płyty zrealizowane zostały trzy klipy: do tytułowego „Nadal jestem”, „Bezpieczny ląd” i „Na miłość przyjdzie czas”. Zapowiadane są kolejne. Janek po serii kameralnych koncertów domowych online w trakcie pandemii szykuje się również na trasę koncertową po zakończeniu obostrzeń.

Płyta „Nadal jestem” składa się z dziesięciu autorskich kompozycji Janka Traczyka. Od dziś jest dostępna w sprzedaży w stacjonarnych sklepach muzycznych oraz online i na stronie internetowego sklepu wytwórni MTJ.

Janek Traczyk to urodzony w 1985 roku w Warszawie, wokalista i kompozytor. Ukończył Zespół Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Piosenki oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Kompozycji. Jako dziecko debiutował w głównej roli w operze dziecięcej „Pan Marimba” w Teatrze Wielkim w Warszawie. W latach 2011–2017 śpiewał w teatrze Studio Buffo, gdzie wcielał się m.in. w rolę Jana, głównego bohatera musicalu „Metro”. Od 2016 roku do 2019 roku występował w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni jako Gringoire – jedna z głównych postaci musicalu „Notre Dame de Paris”. W Warszawskim Teatrze Roma wcielał się w główne role w musicalach „Piloci” oraz „Aida”. Jest laureatem wielu konkursów wokalnych i kompozytorskich (Piosenki), m.in. Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga.

Słuchaj płyty Janka Traczyka: CD: https://www.mtj.pl/sklep/nadal-jestem/ serwisy cyfrowe: https://backl.ink/143374841

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.