Nowość w polskiej alternatywie

Nowość w polskiej alternatywie muzycznej z klimatycznym teledysk czyli Paweł Nikody z Marcinem Górnym.

Nowy Świat” to popowo-alternatywna propozycja, która przypadnie do gustu fanom niebanalnych, ale jednocześnie wpadających w ucho brzmień. Piosenka spodoba się fanom współczesnych alternatywnych przebojów, które można usłyszeć na antenach radiowych dzięki licznym zabiegom wyznaczającym standardy tego gatunku.

Utwór charakteryzuje wiele symbolicznych powtórzeń w refrenie, które dają szansę na ugruntowanie głównych motywów dla słuchacza, charakterystycznych dla ostatnich przebojów tego gatunku. Paweł ma swój styl i nie udaje nikogo – to istotna cecha, która sprawia, że “Nowy świat” jest faktycznie czymś nowym, ale jednocześnie czerpie inspiracje od najlepszych, maksymalizując swoją szansę na dotarcie do nowego, ale jednocześnie w pełni Jego odbiorcy. Singiel współaranżował sam Paweł, natomiast za miks i mastering odpowiada Marcin Górny, który pracował przy produkcjach m.in. Kayah, Kasi Cerekwickiej, Natalii Kukulskiej i Kuby Badacha.

Utwór opowiada o tym, jak niespotykane jest to, co zsyła nam w życiu los. Pojawienie się jednej osoby zmienia wszystko i wywraca do góry nogami.

“To niewiarygodne, jak jeden człowiek jest w stanie odmienić nasze życie. Zbyt często jednak uznajemy przypadek za autora naszej historii. Czy to na pewno zbieg okoliczności? Czy może już wcześniej przygotowany scenariusz?”


Zajrzyj po więcej:

IG: https://www.instagram.com/pawelnikody/

Podziel się swoją opinią ;)