„Wydaj płytę z Będzie Głośno”. 31 maja rusza trzecia edycja konkursu

„Wydaj płytę z Będzie Głośno”. Pod takim hasłem radiowa Czwórka promuje młodych, zdolnych artystów, rozpoczynających swoją przygodę z branżą muzyczną. W piątek 31 maja na stronie czworka.online uruchomiony zostanie formularz umożliwiający przesłanie zgłoszenia. 


Po sukcesach dwóch konkursów, w których nagrodą jest wydanie płyty, nie pozostało nam nic innego, jak ponownie dać szansę młodym artystom – mówi Damian Sikorski, prowadzący audycję „Będzie Głośno!” i pomysłodawca akcji. – Do pierwszego konkursu zgłosiło się ponad stu artystów – zespołów i solistów – tworzących muzykę od rocka, przez pop, elektro, hip-hop, reggae, a nawet muzykę klasyczną. W drugiej odsłonie tych zespołów było już prawie dwieście – dodaje.


Aby wziąć udział w konkursie należy spełnić dwa warunki: mieć gotowy materiał na płytę i nie posiadać kontraktu z wytwórnią muzyczną. Rozstrzygnięcie nastąpi pod koniec sierpnia. Zwycięzca wyda debiutancką płytę z radiową Czwórką i z Agencją Muzyczną Polskiego Radia, nagra teledysk do singla promującego debiutancki album oraz weźmie udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Nagrodą w konkursie jest również promocja na antenie i w mediach społecznościowych Czwórki.


Laureatką pierwszego konkursu w 2017 roku została Ms. Obsession, autorka debiutanckiego krążka „Manekin”. W kolejnym najlepsza okazała się Marta Zalewska, czyli wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka. Wyróżnione koncertami w Czwórce zostały ponadto formacje Szpilersi i Pomponika.


Partnerem konkursu jest Związek Artystów Wykonawców STOART, a także Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które ufunduje dodatkowe nagrody finansowe dla autora muzyki i tekstu.


Zgłoszenia przyjmowane będą od 31 maja do 12 lipca. Premierę albumu oraz koncert promujący krążek zaplanowano na październik br. w studiu radiowej Czwórki w Warszawie. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu. Szczegóły, wspomniany regulamin oraz więcej informacji znajdziecie tutaj.


„Będzie Głośno!” to audycja umożliwiająca nieznanym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiego grona odbiorców. Grupy zgłaszające się za pośrednictwem strony radiowej Czwórki zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować swoją twórczość zarówno w rozmowie, jak i w minikoncercie akustycznym. Ponadto utwory tych wykonawców zamieszczane są na liście przebojów „Będzie Głośno!”, a słuchacze każdego dnia mogą oddawać głosy na muzyków, którzy najbardziej przypadli im do gustu. W audycji goszczą także znani artyści podpowiadający debiutantom, jak odnaleźć się w przemyśle muzycznym i na co należy zwracać uwagę, budując swoją karierę muzyczną. Audycja emitowana jest w każdy piątek od godziny 18 do 20. Czwórki można słuchać w Internecie, w systemie DAB+ oraz w urządzeniach mobilnych przez aplikację.


zajrzyj po więcej:

radiowa Czwórka na Facebooku