Wyjątkowy teledysk Nastrojów do “nie ma mnie przy tobie”

nastroje nie ma 2020

Polski zespół Nastroje stworzyło niezwykły teledysk do ostatniego singla “Nie ma mnie przy tobie” – niezwykły, bo we współpracy z stowarzyszeniem “Mali Bracia Ubogich”, po to, aby wesprzeć seniorów walczących z samotnością. W trakcie pandemii i po skończeniu.

Klip został stworzony dzięki uprzejmości kilkunastu operatorów dronów i montażystów Piotra Zajączkowskiego i Marcina Zalewskiego. Od początku planowali nagrać teledysk ze Stowarzyszeniem mbU, jednak ze względu na epidemię plany zostały pokrzyżowane. Ostatecznie wideo udało się zrealizować przy wsparciu dronów, które uchwyciły puste ulice swoich zazwyczaj zatłoczonych miast. Starsze osoby zostały bezpiecznie nagrane w okiennicach mieszkań i domów, z zachowaniem wymaganych środków ostrożności.

O całym przedsięwzięciu, grupa muzyczna napisała tak: “Motywem przewodnim utworu jest uczucie samotności, które w dzisiejszych czasach przybiera różne oblicza. Wielu z nas znajduje się w sytuacji paradoksalnej. Pomimo licznych możliwości, jakie oferują nam social media, nowe relacje są często powierzchowne i krótkotrwałe. Samotność szczególnie dotkliwie dotyka osoby najsłabsze – seniorów. Naszym zamierzeniem jest zwrócenie uwagi, że codzienności wielu starszych ludzi towarzyszy odosobnienie, która przypomina życie w ciągnącej się latami kwarantannie. Statystycznie co piąta osoba w Polsce w wieku 65+ mierzy się z samotnością. W obecnej sytuacji, kiedy proste, codzienne czynności stają się wyzwaniem, zjawisko to jest odczuwalne w sposób szczególny. Stowarzyszenie mali bracia Ubogich powstało, by nieść pomoc seniorom. Grono jego podopiecznych w większości tworzą osoby, które ukończyły 80. rok życia. W obecnym, wyjątkowo trudnym czasie, Stowarzyszenie wspiera osoby starsze w zakupie podstawowych zakupów (tzw. zakupów wycieraczkowych), wykupów recept, realizacji opłat, przynoszeniu gotowych posiłków. Wolontariusze utrzymują regularny kontakt telefoniczny z podopiecznymi i podtrzymują ich na duchu“.

Podziel się swoją opinią ;)