Płyta „Wykute w deszczu” zespołu Rainy Day – premiera już jutro

Rainy Day, to zespół z Warszawy, który powstał w październiku 2017 roku z inicjatywy Wojtka Kubickiego, autora muzyki oraz tekstów. Stałymi członkami zespołu są aktualnie, na zdjęciu od prawej: Wojtek Kubicki – wokal i gitara oraz Michał Kochański – gitara; Ponadto stałym współpracownikiem zespołu jest Damian Pietrasik – klawisze; Na koncertach zespół gra w składzie 5 osobowym – wokal, dwie gitary, bas, perkusja i klawisze.


Rainy Day /fot. materiały promocyjne

„Wykute w deszczu”, to pierwsza płyta nagrana przez Rainy Day, której premiera będzie miała miejsce już 15 listopada 2018 roku.

Płyta została nagrana w 2018 roku w Quality Studio, a producentami jej są Damian Pietrasik i Wojtek Kubicki. Łącznie na płycie znalazło się 11 utworów.

Prapremiera materiału na żywo zostanie zaprezentowana podczas koncertu w dniu 16 listopada 2018 roku, o godzinie 20.00 w Centrum Promocji Kultury Praga Południe, Warszawa, ul. Podskarbińska 2, zaś dzień wcześniej płyta trafi do dystrybucji.


Zespół nagrał teledysk do utworu „Nie zakopuj”, którego premiera miała miejsce 27.10.2018:


O muzyce Rainy Day i o płycie „Wykute w deszczu” lider zespołu- Wojtek Kubicki:
„Jesteśmy z Michałem pasjonatami muzyki, zaś razem gramy od 7 lat. Przy tworzeniu płyty naszą zasadą było „no fillers only killers”W trakcie tworzenia materiału wiele szkiców postało odrzuconych, a ostatecznie na płytę trafiły tylko takie utwory, do których byliśmy w pełni przekonani. Nie wzorujemy się na nikim i nie dążymy do tego, aby brzmieć, jak zespół „x” czy „y”, gramy własną muzykę, w zasadzie to jest materializacja tego, co gra nam w głowie. Melodie śnią mi się w sensie dosłownym, często budzę się i pamiętam jeszcze melodię, biorę do ręki gitarę i szybko nagrywam ją na smartphona. Potem na próbach Michał dokłada do tego swoje wyraziste partie gitar, Damian swoje klawisze i tak powstaje nasz styl. Dlatego też materiał jest różnorodny, ma wiele kolorów i odcieni. W moim odczuciu jest deszczowy rock, stanowiący odzwierciedlenie emocji, które wywołuje panująca w Polsce pogoda. Kładziemy nacisk na melodie oparte głównie o brzmienia gitarowe, wydaje mi się, że są one „łatwo wpadające w ucho”. Lubimy łączyć brzmienia gitar elektrycznych, w tym przesterowanych z gitarami akustycznymi oraz klawiszami. Wszystko to jest spojone wyrazistą sekcją rytmiczną perkusji i basu. Osobiście kładę nacisk na to, aby wokal miał wyraźną i prawidłową dykcję, dzięki temu teksty utworów są zrozumiałe dla odbiorców. Co do tekstów, to mają one charakter fotografii, zapisuje na nich zarówno swoje emocje, jak i to, co obserwuje dookoła mnie.”


Zobacz więcej:

Facebook

 

Podziel się swoją opinią ;)