Wystartował nowy program muzyczny, „Halo Muzyka”

„Halo Muzyka” to tytuł nowego programu muzycznego, którego pierwszy odcinek pojawił się w Sieci w miniony wtorek, tj. 15 października 2019. Występy na żywo, wywiady z artystami… A wszystko w malowniczych plenerach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Gościem inauguracyjnego odcinka był legnicki zespół Kminek. 


Pomysł na zrealizowanie muzycznego formatu chodził za mną od dłuższego czasu. Chciałem, żeby było niebanalnie, żebyśmy wyszli z muzyką ze studia, z sali koncertowej czy z klubu – przyznaje Tomasz Dziedzic, producent. – Zobaczymy, jaki będzie odzew na pierwszy odcinek, mamy ostatnio deficyt muzycznych programów w mediach, więc powinno być dobrze – mówił tuż przed emisją.


Artyści zapraszani są do Kotowic, czyli uroczego zakątka położonego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Najpierw krótkie przedstawienie gościa, potem wywiad prowadzony przez Michała Sadanowicza, producenta tras koncertowych i pasjonata muzyki, w końcu występ na specjalnie przygotowanej scenie, w stu procent na żywo. Koncepcja prosta, lecz założenie, było właśnie takie, by nie kombinować za dużo. Do udziału w programie zapraszamy szeroki wachlarz wykonawców: tych, którzy może nie okupują ścianek, portali czy gazet, ale tworzą wartościową muzykę, wartą pokazania szerszej publiczności, a także topowe gwiazdy – podkreśla Tomasz Dziedzic.


Widzowie pierwszego odcinka mogli poznać twórczość formacji Kminek. Trio z Legnicy w rozszerzonym składzie koncertowym wykonało dwa utwory z najnowszego wydawnictwa, minialbumu „V5”. Klimatyczne piosenki Kminka prezentowane były między innymi na antenie radiowej Trójki w audycji Marka Niedźwieckiego oraz w TVP2 w programie „To je Borowicz. Podróże ze smakiem”.


Na planie programu czułam się jak w domu. Dlatego, że mieszkam niemal pod samym lasem. Śmiałam się, że ekipa filmowa mogła przyjechać do mnie i mielibyśmy praktycznie ten sam plener. Robota poszła bardzo sprawnie, do tego w sympatycznej, rodzinnej atmosferze – mówi Michalina Maruniak, wokalistka Kminka.Format „Halo Muzyka” dostępny jest na kanale YouTube oraz w WP Gwiazdy.


zajrzyj po więcej:

„Halo Muzyka” na Facebooku