„You’ll Never Be My Man”- muzyczna nowość od Helaine Vis

You’ll Never Be My Man to drugi singiel promujący debiutancką płytę artystki która zostanie wydana w pierwszym kwartale 2021 roku. Teledysk do utworu powstał w Poznaniu we współpracy artystki z lokalnym twórcą filmowym Krzysztofem Michalukiem. „Naszym celem było uchwycenie obrazem tematu piosenki jakim jest bycie z kimś kto jest pusty w środku. O relacji w której nie jesteśmy szczęśliwi, ale zostajemy bo jesteśmy samotni.”

Debiutowaliśmy jako duet akustyczny i w takiej konfiguracji graliśmy przez ponad dwa lata. Nasza pierwsza płyta będzie zdecydowanie bardziej rozbudowana niż tylko wokal i gitara. You’ll Never Be My Man to nasza zupełnie nowa, energiczna odsłona muzyczna. 

Helaine Vis 24-letnia wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Podstawą jej piosenek są słowa, głos, emocje i gitara. Takie połączenie serwowała słuchaczom, wraz z gitarzystą Grzegorzem Skoczylasem, przez pierwsze lata działalności muzycznej, publikując swoje utwory na Youtubie, później grając koncerty pod skrzydłami agencji muzycznej Borówka Music. W 2 lata odwiedzili ze swoją muzyką ponad 40 miejscowości grając łącznie ponad 70 koncertów. Wystąpili na festiwalach takich jak Songwriter Łódź Festival, Spring Break Showcase, Tak Brzmi Miasto Showcase, Music Trail Festival, Sieradz Open Hair Festival, Juwenalia Krakowskie. Oprócz tego grali w mieszkaniach, na ulicach, w klubach, kawiarniach na polu lawendy, na strychu, w salonie fryzjerskim… 


Cały rok 2020 upłynął na dodawaniu do wyżej wspomnianej akustycznej bazy kolejnych warstw muzycznych, z których powstał debiutancki album artystki. Piosenki znajdujące się na tej płycie powstawały na przestrzeni ostatnich 10 lat. Mamy zatem piosenki o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, o poszukiwaniu, znajdowaniu i gubieniu miłości, o błędach i nauce którą z nich wynosimy, o smutku i jego akceptacji…

Jak dodaje wokalistka: „Chciałabym w mojej muzyce poruszać każdy aspekt bycia człowiekiem, nie tylko sprawy wzniosłe i piękne, ale też trudne, niewygodne czy całkiem przyziemne. Nie boję się pisać o moich porażkach i wszelakich doświadczeniach bo jeśli to pomogłoby chociaż jednej osobie, będę spełniona. Chciałabym żeby ludzie uczyli się na moich błędach.”

Podziel się swoją opinią ;)