Z półki Case Studio: CHERRIES IN SKI

Pierwsza płyta zespołu Cherries In Ski „Storyteller” (2018), zawiera trzy instrumentalne kompozycje założyciela zespołu Jarosława Wiśniewskiego. Obok tytułowego utworu znajdziemy na niej dwie wersje nagrania „You Don’t Know Me”.

Pierwsza to dynamiczna, rockowa kompozycja z kapitalną perkusją Tomka Boćkowskiego i gitarową kanonadą Jarka.

  1. You Don’t Know Me
  2. Storyteller
  3. You Don’t Know Me (feat. Marcin Kajper)

W drugiej odsłonie tego utworu, oprócz świetnych partii gitarowych, usłyszymy również piękne dźwięki saksofonu, które zagrał Marcin Kajper. Kolejny utwór na płycie „Storyteller” to subtelna zmiana muzycznego klimatu. Ciekawe harmonie i solówki, budzące skojarzenia z twórczością takich gwiazd jak Jeff Beck czy Eric Johnson. Ten maxi singiel to obowiązkowa pozycja w zbiorze każdego melomana rockowo-bluesowo-jazzowych dźwięków.

” (… )wszystko brzmi profesjonalnie .(…) Po prostu Zawodowstwo (…) Nie jest to proste i obligatoryjne, nagrać trzy kompozycje (do tego własnego autorstwa) instrumentalne i przyciągnąć wymagającego słuchacza. (…)

Kompozycja “Storyteller” (po dwóch odsłuchaniach), zrobiła na mnie (jak na razie) największe wrażenie. Wyśmienity aranż i to jazzowe zabarwienie a do tego, w minucie drugiej i sekundzie osiemnastej, wyselekcjonowana jazda gitarowa z wielkim pazurem. Wielkiego kolorytu całości dodaje saksofon. Słychać wyraźnie, że muzycy z niejednego pieca chleb jadali. A najważniejsze, że tego krążka, nie da się ot tak, zaszufladkować i to jest jego siła.” – Andrzej Jerzy (Okolice Bluesa)

„Storyteller” to subtelna zmiana muzycznego klimatu . Ciekawe harmonie i solówki, budzące skojarzenia z twórczością takich gwiazd jak Jeff Beck czy Eric Johnson .

Ten maxi singiel, to obowiązkowa pozycja w zbiorze każdego melomana rockowo-bluesowo-jazzowych dźwięków.

Muzycy: Jarosław Wiśniewski – gitary, bas, Tomasz Boćkowski – perkusja, gościnnie : Marcin Kajper – saksofony

Podziel się swoją opinią ;)