Z półki Case Studio: Grenade

Grenade to kwartet z Pabianic grający stary, dobry thrash metal, żywcem wyjęty z lat osiemdziesiątych. Ich płyta “Konflikt” idealnie pasuje do płytoteki fana tego gatunku muzycznego.

Cała płyta to przemyślane kompozycje które przenoszą nas w krainę energetycznej muzyki, dobrych riffów i świetnej sekcji.

Spokojnie można napisać, że Grenade, to odpowiedź na muzykę zespołów Anthrax i Slayer. Dobra dynamika płyty powoduje że słucha się jej z przyjemnością, a na dodatek sprawia wrażenie że jest krótsza niż w rzeczywistości (czas całej płyty to 33:42).

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i odzież wierzchnia
Grenade  / fot. Facebook zespołu

Płyta została zrealizowana w Case Studio w Aleksandrowie Łódzkim (więc możemy być spokojni o brzmienie) na przełomie roku 2019-2020.

To mocna dawka „thrash metal’owej” energii rodem z lat osiemdziesiątych dla wszystkich lubiący w/w zespoły, jak i sam gatunek ‘Thrash, Speed Metal’
Album zawiera kompozycje wykonywane zarówno w języku polskim jak i angielskimi. Osobiście wolę język angielski, ale sposób śpiewania wokalisty, doskonale sprawdził się w naszym ojczystym języku.

To kolejna płyta z wytwórni mieszczącej się w Aleksandrowie Łódzkim, miasteczkiem znanym między innymi z Summer Dying Loud, festiwalu organizowanego tam od kilku lat z ogromnym powodzeniem. Case Studio mają w swoim katalogu między innymi kultowy zespół Fatum (kto pamięta “Manię Szybkości?), Abathor zespół gitarzysty grupy Imperator), oraz Internal Quiet, aleksandrowski band który mocno namieszał w kraju grając dwie solidne trasy koncertowe, prawie 100 koncertów w trzy lata.

Kto wie, może Grenade zagra na kolejnej edycji SDL? Chętnie na ten koncert bym poszedł. Polecam zapoznać sie z płytą “Konflikt”, to ogromna dawka energii

(autor) Po Prostu Muzyka

Podziel się swoją opinią ;)