Z półki Case Studio: SNAKEDOCTORS

Case Studio zaprasza do siebie. W tej odsłonie kolejna rockowa propozycja.

“Obligation” to debiutancki album gdańskiej formacji Snakedoctors wydany w 2020 roku. Zespół tworzy czwórka przyjaciół znających się od lat i mieszkających w tej samej dzielnicy.

Inspirację czerpią głównie z grunge, new wave i country hill blues. Piosenki zostały zmiksowane w Abbey Road Studios oraz The Lip Studio w LA a masteringiem zajęło się Metropolis Studios.

Na płycie znalazły się różnorodne piosenki od zabarwionych grangem czy new wave po melodyjny rock.

Członkowie Snakedoctors podchodzą do siebie i swojej muzyki z dużym dystansem. Robią to co sprawia im radość i jest odskocznią od codzienności. Nie mają dalekosiężnych planów ani potrzeby rozgłosu. W miarę możliwości starają się wykorzystać obecne trudne warunki do tego aby grać razem i nagrywać kolejne piosenki. Z powodu pandemii zespół nie miał okazji jeszcze grać koncertów na żywo.

Single z płyty grane są przez radiostacje FM (głównie FM) i internetowe m.in. w: UK, Stany Zjednoczone, Argentyna, Brazylia, Rosja itd. Drugi i czwarty singiel (Jeff Johnson Spoke, Destroyed) – status piosenki tygodnia w jednej ze stacji UK w East London. Teledyski – we własnym kanale youtube oraz na kanale „Roku”.

Gramy dla przyjemności i nie szukamy szczególnie popularności. Cieszy gdy słuchają naszej muzyki przyjaciele i znajomi z różnych krajów.

Podziel się swoją opinią ;)