„Z Tobą”- nowy singiel Natalii Szczypuły

Natalia Szczypuła – artystka doskonale poruszająca się w soulu, funku i jazzie. Jej materiał autorski łączy w sobie elementy tych trzech gatunków. Na streamingach oraz youtube dostępnych jest już 5 singli Natalii, a kolejne mają pojawiać się w następnych miesiącach. Pod koniec roku artystka zapowiedziała premierę płyty. 

Wokalistka tworzy po polsku, ale i po angielsku, ponieważ studia wokalistyki na londyńskiej uczelni London Centre of Contemporary Music, mocno ukształtowały jej muzyczną drogę. Użyczyła swojego głosu do ścieżki dźwiękowej spektakli „Siostra i Cień”, „Café Panique”, „Dryl” oraz filmu „Błoto” (2018), dzięki czemu jej nazwisko można odnaleźć na Filmwebie

Jej piosenki można usłyszeć na antenie Radia RAM, Radia Wrocław, Wrocław Kultura, Radia Luz, Radia eM 107,6 Fm oraz Radiowej Trójki. Ostatnio, podczas audycji Mini Jack w TVP3 Katowice, zaprezentowano pierwszy utwór Natalii, który znalazł się w sieci, czyli „Won’t Let You (My, my, my)”. Singiel, „Brand New”, znalazł się na czele listy „Polska Alternatywa” (plusmusic.pl), a wcześniejszy, „Toniesz” zagościł na liście „Znane i lubiane” w serwisie Spotify.

Koncertuje w Polsce i na świecie – w grudniu ubiegłego roku występowała w Chinach w ramach „Polish Games – Creative Poland: The Concert” u boku Natalii Grosiak. Ma za sobą również koncery w londyńskich klubach (Amersham Arms, The Cube, etc. ).

Natalia Szczypuła jest półfinalistką 11 edycji The Voice of Poland. Odwróciła wszystkie cztery fotele. Wybrała drużynę Tomsona i Barona.

Piosenka „Z tobą”, którą można było usłyszeć podczas finałowego odcinka 11 edycji programu The Voice of Poland, zrodziła się z kolaboracji pomiędzy producentami – Dominikiem Buczkowskim i Patrykiem Kumórem – oraz Natalią Szczypułą. Łączy w sobie ciepłe brzmienia, piękny tekst i rozbujany groove w stylu r’n’b. Utwór doskonale wpisuje się w soulową stylistykę, w jakiej porusza się Natalia, i pasuje do jej głosu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.