Zaduszki Bluesowe: wystąpią After Blues, Maja Konarska i Kapitan Stereo

Od kilku lat, kiedy nadchodzi listopadowy czas, w Domu Kultury „Słowianin” w Szczecinie organizowane są tak zwane „Zaduszki Bluesowe”. Muzyczny wieczór wspomnień poświęcony jest nieżyjącym twórcom muzyki bluesowej, soulowej i rockowej. Tegoroczna edycja odbędzie się w czwartek, 2 listopada. Usłyszymy After Blues oraz gości, czyli Maję Konarską i zespół Kapitan Stereo.


fot. Damian Michnicz

Inicjator wydarzenia to After Blues – szczecińska formacja z 37-letnim doświadczeniem scenicznym. Na koncie ma trzynaście wydawnictw autorskich i udział w projektach innych wykonawców, a także wiele występów w Polsce i za granicą. Na koncercie muzycy wykonują utwory z repertuaru Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej, z którymi przez lata współpracowali, standardy blues-rockowe oraz kompozycje własne.


Maja Konarska jest wokalistką, kompozytorką, pianistką, fotografikiem i autorką tekstów, znaną z wieloletnich występów w grupie Moonlight (rock gotycki). Na koncercie zaduszkowym Maja będzie wykonywać utwory z repertuaru Miry Kubasińskiej.


Kapitan Stereo to szczecińscy rockmani, opisujący swoją muzykę jako energiczny pop z domieszką punka. Komponując, kładą nacisk na dobre teksty i bezkompromisowe brzmienie. Zaczęli grać w roku 2013, a w 2016 wydali debiutancką płytę. W roku 2017 zespół wygrał Hard Rock Rising jako „regional prize winner” (region Europa). Surowe gitarowe riffy i energiczny puls grupy przekonują słuchacza, że rock nie umarł. Muzycy wykonają na koncercie autorskie kompozycje, ale nie zabraknie też utworów z repertuaru nieżyjących legend rocka i bluesa.


Impreza rozpocznie się o 19. Wstęp jest wolny, jednakże organizatorzy proszą o przyniesienie karmy dla kotów wolnożyjących.


Zajrzyj po więcej:

After Blues na Facebooku

Maja Konarska na Facebooku

Kapitan Stereo na Facebooku

wydarzenie na Facebooku


Podziel się swoją opinią ;)