Zaduszki Bluesowe: wystąpią After Blues, Maja Konarska i Kapitan Stereo

Od kilku lat, kiedy nadchodzi listopadowy czas, w Domu Kultury „Słowianin” w Szczecinie organizowane są tak zwane „Zaduszki Bluesowe”. Muzyczny wieczór wspomnień poświęcony jest nieżyjącym twórcom muzyki bluesowej, soulowej i rockowej. Tegoroczna edycja odbędzie się w czwartek, 2 listopada. Usłyszymy After Blues oraz gości, czyli Maję Konarską i zespół Kapitan Stereo.


fot. Damian Michnicz

Inicjator wydarzenia to After Blues – szczecińska formacja z 37-letnim doświadczeniem scenicznym. Na koncie ma trzynaście wydawnictw autorskich i udział w projektach innych wykonawców, a także wiele występów w Polsce i za granicą. Na koncercie muzycy wykonują utwory z repertuaru Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej, z którymi przez lata współpracowali, standardy blues-rockowe oraz kompozycje własne.


Maja Konarska jest wokalistką, kompozytorką, pianistką, fotografikiem i autorką tekstów, znaną z wieloletnich występów w grupie Moonlight (rock gotycki). Na koncercie zaduszkowym Maja będzie wykonywać utwory z repertuaru Miry Kubasińskiej.


Kapitan Stereo to szczecińscy rockmani, opisujący swoją muzykę jako energiczny pop z domieszką punka. Komponując, kładą nacisk na dobre teksty i bezkompromisowe brzmienie. Zaczęli grać w roku 2013, a w 2016 wydali debiutancką płytę. W roku 2017 zespół wygrał Hard Rock Rising jako „regional prize winner” (region Europa). Surowe gitarowe riffy i energiczny puls grupy przekonują słuchacza, że rock nie umarł. Muzycy wykonają na koncercie autorskie kompozycje, ale nie zabraknie też utworów z repertuaru nieżyjących legend rocka i bluesa.


Impreza rozpocznie się o 19. Wstęp jest wolny, jednakże organizatorzy proszą o przyniesienie karmy dla kotów wolnożyjących.


Zajrzyj po więcej:

After Blues na Facebooku

Maja Konarska na Facebooku

Kapitan Stereo na Facebooku

wydarzenie na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *