Zaleś wraca z toksyczną fantazją o miłości

Zaleś to muzyk na którego warto zwrócić uwagę nie tylko ze względu na świetnie przyjętą EPkę “Obrazy Uczuć”, ale przede wszystkim na szerokokątne spojrzenie na zakochanie, które oryginalnie eksperymentując z poetyckim popem, młody songwriter ukazuje w swoim najnowszym utworze zwiastującym debiutancki album – “Bajki”.

Singiel pt. “Bajki” to fantazja o miłości do drugiej osoby. Zaleś zatrzymuje w kawałku moment wyobrażeń o uczuciu usłanym płatkami róży, pod którymi nie dostrzegamy jej kolców. Tej uniwersalnej konwencji przyświecała idea “zakochania w byciu zakochanym”.

Utwór nigdy nie powstał w oparciu o konkretne wydarzenia z mojego życia i to jest jego cały koncept. Opis miłości, która tak naprawdę nie istnieje – Zaleś

Utwór pt.“Bajki”jak i cały nadchodzący, album artysta stworzył we współpracy z Koderem-producentem odpowiedzialnym za powstanie EPki “Obrazy Uczuć”, ale także członkiem projektu White’a i Bedoesa-2115 Gang.

Zaleś, dzięki swojej poetyckiej twórczości, a także autentyczności, którą dzieli się na swoich social mediach, zjednał sobie grono zaangażowanych fanów, którzy codziennie wracają do jego tekstów i utworów, interpretując je i zatapiając się w świat, który artysta tworzy razem z nimi. Swojej muzyki nie szufladkuje, łamiąc formę swoich dzieł rapowymi inspiracjami czy elementami klasycznych ballad. 

W 2023 roku wydał EPkę pt. “Obrazy Uczuć”, która jest pierwszym projektem zapowiadającym jego konceptualną drogę. Utwory z tego zbioru tj. “Interpretacje”, “Spadam” czy “Moment” znalazły się na edytorskich playlistach na Spotify (m.in. na playliście “gen z” czy “Polskie Hity”).

Podziel się swoją opinią ;)