Strefa fanów na Fryderyk Festiwal 2024

Fryderyk Festiwal ponownie odwiedzi Śląskie! Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu 2024 już 22 marca w PreZero Arena Gliwice! A dzień wcześniej w tej samej przestrzeni spotkania artystów z fanami!

Kto w tym roku wyjedzie z Gliwic z Fryderykiem w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej? Tego dowiemy się już w najbliższy piątek 22 marca podczas 30. Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Ceremonii wręczania statuetek laureatom towarzyszyć będzie jubileuszowy koncert z udziałem najbardziej uznanych polskich wykonawców. Swój udział potwierdzili między innymi: nominowany do nagrody Fryderyk aż w ośmiu kategoriach Vito BambinoDaria Zawiałow, która powalczy między innymi o statuetkę w kategorii Autorka Roku i Artystka Roku, czy konkurująca z nią o ten ostatni tytuł Kasia Lins wyróżniona także nominacją do Fryderyka w kategorii Album Roku Indie Pop.

Na fryderykowej scenie zobaczymy również zespół Kwiat Jabłoni z nominacją do nagrody w kategorii Album Roku Pop i Zespół/Projekt Artystyczny Roku, grupę Carnal, wyróżnioną nominacją w kategorii Album Roku Metal, Paulinę Przybysz i Rosalie. walczące o Fryderyka w kategorii Album Roku Soul/R&B/Reggae, czy jeden z najpopularniejszych duetów ostatnich lat – braci Kacperczyk. Swój występ zapowiedzieli także Doda i SmolastyMery Spolsky i Ralph KaminskiKaśka SochackaMargaret, Daria ze Śląska, Dawid TyszkowskiDorota Miśkiewicz czy legendarna grupa KSU.

Zapowiada się wieczór pełen muzycznych atrakcji. A dzień wcześniej gratka dla fanów, czyli spotkania z wybranymi artystami i rozmowy nie tylko o szansach na Fryderyka.


Strefa fanów w PreZero Arena Gliwice

Znana z kulturalnych inicjatyw PreZero Arena w tym roku również otworzy drzwi dla miłośników muzyki podczas prób generalnych do Fryderyków! We czwartek, 21 marca, dzień przed Galą Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, od godziny 16:00 na terenie hali (przestrzeń przy wejściu C), będzie można spotkać się z wybranymi artystami: porozmawiać o płytach, zrobić zdjęcie, poprosić o autograf.

W strefie fanów na wielbicieli muzyki czekać będą między innymi WaluśKraksaKryzys, Chivas, grupa KSU, Natalia Przybysz, Dorota Miśkiewicz, Kasia Lins i Dawid Tyszkowski!

Spotkania mają charakter otwarty. Poprowadzą je dziennikarze radia RMF MAXX. Zapraszamy w imieniu organizatorów i artystów.

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej Fryderyk Festiwal 2024 transmitowana będzie w TVN, Playerze oraz portalu Onet. Relacje z gali będzie można usłyszeć także na antenie Radia RMF.

Uroczysta Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu odbędzie się 22 marca w PreZero Arena Gliwice. Bilety na to wydarzenie są już dostępne na stronie kulturairozrywka.pl.

Podziel się swoją opinią ;)