“Zalewski śpiewa Niemena” już na winylu!

26. września na pólki sklepowe trafiła płyta “Zalewski śpiewa Niemena” w formacie CD, wczoraj natomiast w jedynej w Polsce tłoczni płyt winylowych WM Fono w Warszawie miał miejsce odsłuch tego materiału właśnie na winylu. Po tej wyjątkowej premierze, w której brał udział min. Krzysztof Zalewski, Piotr Metz oraz Marek Gaszyński, autor tekstów piosenek Czesława Niemena winyl będzie dostępny w sprzedaży. 

Historia projektu “Zalewski śpiewa Niemena” sięga zeszłorocznej edycji Jarocin Festiwal podczas którego Krzysztof pełnił funkcję ambasadora i na jego barkach spoczywała organizacja finałowego koncertu z motywem Niemen, który miał być hołdem dla Mistrza w pół wieku od premiery płyty „Dziwny jest ten świat” i 30 lat od pierwszego występu artysty na jarocińskiej imprezie.

Zalewski do całej sytuacji podszedł z ogromnym szacunkiem i misją – nie chciał coverować piosenek Niemena, pracując nad ich nowymi aranżacjami głównie z Jurkiem Zagórskim. Wybierając materiał z potężnych zasobów twórczości Pana Czesława, Krzysztof nie miał łatwego zadania, szczególnie, że nie w planach mu było odśpiewanie najwiekszych hitów, a raczej przypomnienie albo nawet zapoznanie słuchacza z piosenkami mniej popularnymi. W efekcie powstała płyta Zalewskiego z utworami Niemena, która jest niesamowitą mieszanką gatunkową –  znajdziemy na niej i trochę rocka i białego soulu.

W całym projekcie Krzysztofa wspiera zarówno na płycie jak i podzcas koncertów stały skład muzyków: Jurek Zagórski (gitara, MPC, produkcja, miks), Natalia Przybysz (chórki), Paulina Przybysz (chórki), Tomasz Duda (saksofon, flet, tamburyn), Kuba Staruszkiewicz (perkusja, przeszkadzajki), Patryk „Pat” Stawiński (gotara basowa, klawisze) i Jarek Jóźwik (organy Rhodesa, syntezatory).

Obecnie muzycy koncertują z drugą częścią trasy promującej to wydawnictwo, która podobnie jak za pierwszym raz cieszy się ogromnym zainteresowaniem i obfituje w SOLD OUTy (czytaj więcej).


Winyl “Zalewski śpiewa Niemena” dostępny na koncertach oraz na stronie:

http://www.sklepzmuzyka.pl/pl/p/KRZYSZTOF-ZALEWSKI-Zalewski-Spiewa-Niemena-WINYL/394


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/Zalef.Krzysztof/

www: http://www.krzysztofzalewski.com/

Podziel się swoją opinią ;)