The Dumplings wracają z trzecim albumem “RAJ”

Już 21. września na sklepowe półki trafi najnowszy – trzeci w dorobku duetu The Dumplings, który tworzą Justyna Święs i Kuba Karaś krążek zatytułowany “RAJ”. Płycie będzie towarzyszyć jesienna trasa koncertowa po całej Polsce.

Nowa płyta The Dumplins to zaledwie 8 utworów, które zostały napisane w całości w  języku polskim. Jest to ogromna niespodzianka i nowość, gdyż na poprzednich wydawnictwach Justyny i Kuby przeważały utwory anglojęzyczne. Muzycznie jednak to wciąż elektropop w charakterystycznym dla duetu stylu. Porównując materiał z “No bad days” oraz “See you later” ten jest bardziej dojrzalszy, co więcej “RAJ” został w całości napisany, skomponowany i wyprodukowany przez artystów. Jesienią również rozpocznie się trasa koncertowa promująca najnowszy album (czytaj więcej).

„Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu „Zapach kobiety”, literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma 8 utworów”.
(Justyna Święs, Kuba Karaś)


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/TheDumplings/

YouTubehttps://www.youtube.com/channel/UCDasSAcxan1NyGO474L6y9Q

Podziel się swoją opinią ;)