“Zapasowy tlen” od duetu KARAŚ/ROGUCKI

„Zapasowy Tlen” od zespołu Karaś/Rogucki to historia o czułości, empatii i bliskości oraz kolejny singiel zapowiadający drugi album artystów. Do utworu powstał teledysk, w którym występują między innymi Mery Spolsky i Katarzyna Figura.

Do utworu powstał osadzony w stylistyce lat 70-tych teledysk, w którym możemy zobaczyć cały zespół – Kubę Karasia, Piotra Roguckiego, Wiktorię Jakubowską i Kamila Kryszaka. Gościnnie pojawiają się między innymi Mery Spolsky i Katarzyna Figura. Klip powstał przy współpracy z Browarem Tenczynek, producentem piwa BUH. 

„Zapasowy Tlen” jest o nadziei wyłaniającej się z chaosu i mroku. Mimo, że utwór powstawał w zupełnie innej rzeczywistości, to wierzę, że właśnie teraz może komuś okazać się potrzebny. Zaklinamy rzeczywistość słowami – „gdy utracimy panowanie nad światem ktoś się nami zajmie” i gdzieś podskórnie czuję, że tak będzie i tym razem, że zło, które się teraz dzieje, zostanie powstrzymane dzięki bliskości i czułości.

Piotr Rogucki

Muzycznie zdecydowaliśmy się na wyraźnie bardziej gitarowe, rockowe i przestrzenne brzmienia w porównaniu z poprzednią płytą.

Kuba Karaś

„Zapasowy Tlen” jest już trzecim singlem zapowiadającym nowe wydawnictwo artystów. Wcześniej ukazały się utwory „Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz” oraz „Bezpieczny Lot”. Premiera drugiego albumu zespołu Karaś/Rogucki planowana jest późną wiosną tego roku. 

One Comment

  1. Anonim

    No i gdzie ta płyta

Podziel się swoją opinią ;)