„Zboże już dojrzałe” – zapowiedź albumu poto&aby

Zainspirowana wspomnieniami i wiejskimi krajobrazami płyta jest efektem poszukiwań brzmienia i nastrojów bliskich ścieżkom dźwiękowym do filmów.

Na album „Zboże już dojrzałe” projektu poto&aby składa się 15 kompozycji snujących opowieść o podziwianiu natury i przywołujących osobiste wspomnienia takie jak praca w polu z dziadkiem, ciepły posiłek podany przez mamę pod koniec zimnego dnia czy leniwy wieczór spędzony z ukochaną żoną i dzieckiem. Wszystko to zostało przemienione w proste gitarowe melodie wspierane wirtualnym fortepianem, fletem, subtelnymi syntezatorami i wokalizami.

We wrześniu 2020 roku animowany teledysk do tytułowego utworu został pokazany po raz pierwszy w ramach oficjalnej selekcji 4. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Animacji Chaniartoon w Grecji. Film składa się z 213 obrazków rysowanych kredkami i malowanych akwarelami przez Przemysława Tymińskiego, autora muzyki.

Album „Zboże już dojrzałe” został udostępniony do odsłuchu na Bandcampie poto&aby, lecz płyta CD znajdzie się w sprzedaży na wiosnę 2021 roku.

Podziel się swoją opinią ;)