Zespół Kroki odkrywa siebie na nowym albumie „Szkoda”

Po 2 letniej przerwie od wydawania muzyki, Kroki intensyfikują działania na 2021 i publikują już drugą EPkę – Szkoda. Pierwszy polskojęzyczny materiał Kroków z czterema utworami o autorefleksji i odkrywaniu autentycznego siebie trafił już na platformy streamingowe.

Na nowym albumie „Szkoda”, Kroki kontynuują poniekąd narrację z ostatniej EPki „Underwater”, która ukazała się w czerwcu. „Underwater” to zamglony, podwodny świat pełen wizji przedstawianych przez innych. Kiedy tylko go sobie uświadomimy, natychmiast chcemy się z niego wydostać. „Szkoda” to druga, trudniejsza część tego procesu w początkowym stadium, wiążąca się ze zmiennymi stanami i różnymi odbiciami chociażby w najbliższej relacji.

“Nasz najnowszy materiał „Szkoda” traktujemy dość wyjątkowo i na swój sposób przełomowo. To pierwszy projekt, który stworzyliśmy w języku polskim, i który uświadomił nas o ładunku emocjonalnym słów wypowiadanych również na co dzień. „Szukam siły w prostych słowach” to wers najlepiej definiujący płytę „Szkoda”. Często żałujemy wielu rzeczy, podjętych decyzji i swoich zachowań. Jednocześnie uczymy godzić się z tym, że coś poszło nie po naszej myśli. „Szkoda” to raczej umiarkowany żal i codzienne rozczarowania niż wielkie ubolewanie nad czymś.”

Kroki

Zapowiedź albumu – „Frazy” – to pierwsza refleksja o bezrefleksyjności, która może prowadzić jedynie do pozornego szczęścia. „Mam wiele wad” to rozwinięcie, w którym zauważamy własne niedoskonałości, a w kolejnym, bliskim zakończenia związku – „Nie od wczoraj” – swojego partnera. Jednak kiedy “Jeszcze wczoraj dziś nie miało sensu”, Kroki w porę deklarują swoje czucie na zamykającej album piosence „O miłości”. Elektroniczny podkład o prostej formie stanowi dla tekstu wyraziste tło, które na przemian optymistycznie buduje klimat albumu „Szkoda” lub szybko ciągnie go w dół. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.