„Zetrzyj krew i graj dalej – Historia zespołu Turbo”. Nowa książka Wydawnictwa Kagra

Nakładem poznańskiego Wydawnictwa Kagra ukazała się właśnie książka „Zetrzyj krew i graj dalej – Historia zespołu Turbo”, której autorem jest Filip Bogaczyk.


Kilkanaście płyt. Prawie czterdzieści lat na scenie. Masa wzlotów i upadków, niewykorzystanych szans, zaprzepaszczonych okazji. Opowieść o wielkim poświęceniu muzyce i wycieraniu scen w każdym zakątku kraju. Oto historia Turbo – bez retuszu, oczami samych członków zespołu, których przez te wszystkie dekady przewinęła się niezliczona liczba. Historia czasem zabawna, czasem smutna, nierzadko niewiarygodna. W końcu legenda, jeden z wielkiej trójcy rodzimego heavy metalu. Oto dzieje twórców „Dorosłych Dzieci”, „Kawalerii Szatana” i „Ostatniego Wojownika”.


Autor w bardzo dobry sposób podszedł do tematu. Ta książka to opowieść prawdziwa w każdym rozumieniu tego słowa. Historia opowiedziana przez ludzi, którzy pracowali ze sobą i tworzyli przez wiele lat, a ich wspomnienia, często różniące się, dają czytelnikowi możliwość ustalenia wypadkowej. Polecam i życzę miłej lektury – podkreśla Grzegorz Kupczyk.


Książka napisana przez Filipa z polotem i bez ubarwień. Przeczytałem z wypiekami na twarzy, jakbym czytał pierwszy raz biografię innego rockmana lub zespołu. Będę do niej często wracać – dodaje Wojciech Hoffman.


Książka „Zetrzyj krew i graj dalej – Historia zespołu Turbo” liczy aż 528 stron i jest bogato ilustrowana. Więcej informacji znajdziecie tutaj.


zajrzyj po więcej:

Wydawnictwo Kagra na Facebooku
Turbo na Facebooku