Zofia Szulakowska pokazuje nam “Kilka Pięknych Miejsc”

Kiedy usłyszeliśmy tę płytę, od razu zrobiło nam się lepiej. Świat na chwilę stał się na nowo zdatny do spożycia, a niebo znów zrobiło się niebieskie. Posłuchajcie!

„Kilka Pięknych Miejsc” to debiutancki, solowy album Zofii Szulakowskiej, inspirowany szeroko pojętą muzyką rozrywkową i folkową oraz poezją śpiewaną. Całość jest zbiorem piosenek opowiadających o doświadczeniach emocjonalnych i duchowych, dotyczących na pewnym etapie życia wszystkich z nas.

Na płycie znajdują się utwory, które można nazwać zaproszeniem do tańca w mroku, jak i również te wskazujące drogę do odnalezienia wewnętrznego światła. Podobno każde z miejsc ma w sobie coś magicznego. Czasem jedynie potrzeba czasu, by to zrozumieć, a następnie się przebudzić.


Zofia Szulakowska – wykonawca, autorka muzyki. Absolwentka wydziału aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Podczas swojej wieloletniej pracy artystycznej grała m.in. w Teatrze Starym w Krakowie oraz Teatrze Narodowym w Warszawie, jednak główną aktywnością artystki jest działalność muzyczna. Przez wiele lat występowała na wielu festiwalach piosenki aktorskiej, poetyckiej oraz bluesowej. Brała udział w III edycji programu X Factor, gdzie doszła do etapu domów jurorskich. Obecnie jest wokalistką w zespole Blueberry Hill Band grającego gatunek rockabilly. Wraz z zespołem odwiedziła wiele prestiżowych festiwali w Polsce, m.in. Pikinik Country w Mrągowie, Polish Boogie Festiwal w Człuchowie, Master Truck Show w Opolu. Zespół wziął również udział w X edycji programu Mam Talent, gdzie doszedł aż do półfinału. Artystka jest również założycielką zespołu Cudna Banda, który gra muzykę folkową bałkańską. Oprócz tego w 2019 roku ukończyła kierunek psychologia. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą prowadząc zajęcia aktorskie oraz muzyczne.

Janusz Zalewski – gitarzysta, producent, aranżer i kompozytor. Uczestnik festiwalu jazzowego Jazz Juniors, (1985)Opolskiego koncertu Debiuty 1986 oraz Koncertu Premier (1988) wraz z zespołem Salvator. Twórca ścieżki dźwiękowych do filmów realizowanych przez studentów PWSFTviT w Łodzi. Autor Jingli do reklam m.in. Radia Bielsko oraz TVP Katowice. W spółpracuje z Teatrem Grodzkim oraz Teatrem Moich Marzeń przy realizacji muzyki do spektakli. Gitarzysta, producent, aranżer i główny kompozytor płyty Hot&Fire zespołu The Djangos.

Podziel się swoją opinią ;)