3 lata ciszy nie NA MARNE – VHS wraca z nową muzyką

Na tydzień przed pierwszą edycją NEXT FEST, grupa VHS zaprasza na swój koncert w ramach festiwalu serwując nowy singiel wydany po długiej przerwie. “Na marne” to drugi utwór w streamingach chłopaków po wydanym w 2019 “Bez słów”.

Rok 2019, grupa chłopaków tworzących zespół VHS prezentuje singiel “Bez słów”, który został świetnie przyjęty przez fanów zespołu i nie tylko. Potem kilka koncertów i czekanie na więcej nowości, ale po drodze wszystkie plany zatrzymała pandemia na ponad trzy lata. Chociaż VHS pojawiało się koncertowo to w streamingach wciąż nie…

Aż do ubiegłego piątku, kiedy grupa opublikowała długo wyczekiwany singiel – “Na marne”. Utwór zapowiada więcej… więcej nowości, które światło dzienne mają ujrzeć jeszcze w tym roku, a przedsmakiem tego ma być koncert zespołu podczas NEXT FEST w Poznaniu, gdzie będzie można usłyszeć przedpremierowo materiał nad którym pracowali muzycy w ostatnim czasie.

20.04.2023 – 19:45 – NEXT FEST w Poznaniu – Blue Note


“Na marne” do zdecydowanie utwór na który warto było czekać, pokazuje jak bardzo VHS to sztuka łączenia gatunków muzycznych w nieoczywistej, wielowarstwowej formie muzycznej. Ich znakiem rozpoznawalnym jest obecność trąbki, która tutaj została fantastycznie wpleciona. Do tego niebanalny, mocno dzisiejszy tekst wyśpiewany wokalem Macieja idealnie łączy się w całość. VHS kroczy drogą nie na skróty, definiując swoje unikatowe brzmienie każdym nowym dźwiękiem, tylko czekać na więcej!


VHS balansują na pograniczu wielu gatunków, najczęściej można ich jednak znaleźć w okolicy skrzyżowania electro popu i indie rocka. Starają się znaleźć kompromis pomiędzy klasycznymi inspiracjami a tym co nowe i świeże. Ich twórczość charakteryzuje uniwersalność i przebojowość, a ich występy na żywo są pełne energii, podanej za pośrednictwem świeżych, wielowarstwowych kompozycji i tekstów poruszających dobrze znane, jednocześnie ważne uniwersalne wątki. Na swoim koncie mają też wydany utwór „Bez słów”, który powstał we współpracy z Olkiem Świerkotem.

Podziel się swoją opinią ;)