Alhena i ich “Nemesis” nie pozwolą wam zasnąć spokojnie

Damski wokal to tylko mdłe balladki i piosenki o niczym? Bzdura! Kobiece głosy potrafią wywoływać prawdziwe ciarki na plecach. Jeden z takich będziecie mogli posłuchać w najnowszym klipie grupy Alhena.

Jak mówią sami muzycy: “Początkowo “Nemesis” był utworem instrumentalnym, jednak dopiero po dodaniu wokalu stał się utworem kompletnym. W założeniu to kompozycja bazująca na muzycznej pętli, która narasta i wybucha, przechodząc przez pomosty klawiszowe. Całość jest wzbogacona partiami skrzypiec, a wszystko kończy się dość dramatycznie

Założona w 2010 roku przez grupę utalentowanych i doświadczonych instrumentalistów, bydgoska Alhena powstała z pasji i potrzeby tworzenia. Muzyka zespołu to swoista mieszanka rockowometalowego grania, łączącego w sobie elementy rocka i metalu progresywnego z wpływami klimatycznego art rocka i akcentem metalu symfonicznego. Progresywny pierwiastek w twórczości zespołu widoczny jest zwłaszcza w wielowątkowych i bogato zaaranżowanych kompozycjach oraz kunsztownych i melodyjnych gitarowych solówkach, doskonale prezentujących się na tle głębokich i wirtuozerskich partii klawiszowych.

Niesamowite wrażenie wciąż robi na nas mocny głos Dominiki Kapuśniak, której wokalne harmonie dodają muzyce Alheny majestatyczności. Ich mocną i wyjątkową muzykę najlepiej oddają koncerty na żywo.

Debiutancki minialbum „Alhena” został wydany w 2011 roku. Płyta spotkała się z dobrym przyjęciem słuchaczy i zebrała w mediach, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, bardzo pochlebne opinie, doczekując się w sumie ponad stu recenzji.

4 października 2019 ukazał się album „Breaking the Silence… …by Scream”. Podobnie jak w przypadku poprzedniego wydawnictwa, płyta otrzymała szereg pozytywnych ocen i cieszyła się dużą popularnością wśród odbiorców.

Zespół zaproszono także do współtworzenia kilku albumów kompilacyjnych, wydanych w kraju („Sampler vol. 5”, „Prog Metal Rock Compilafion vol. 1”) i za granicą („Des Filles et des Riffs vol. 3”, „World of Glass vol. 3”, „ Virgines Metallium”), na których Alhena pojawiła się obok takich wykonawców jak AnVision, Avandra, Bright Ophidia, Epica, Jinjer, Threshold i inni.

Od początku swojej kariery Alhena aktywnie koncertuje, występując między innymi z Tides From Nebula, Art of Illusion, Variëtë, Łąki Łan, The Skys, Lebowski, Votum, czy też Closterkeller.
Obecnie zespół pracuje nad materiałem na kolejny krążek długogrający, z którego pojedyncze utwory prezentuje na swoich koncertach.

Aktualny skład zespołu: Dominika Kapuśniak (wokal, skrzypce), Tomasz Bogulski (gitara), Piotr Grugel (perkusja), Maciej Tonder (bas), Piotr Pryka (klawisze) i Bartosz Kazimierski (gitara).

Podziel się swoją opinią ;)