„AMBIWALENCJE” Filipa Grodowskiego z szansą na sukces

Do sieci trafi najnowszy singiel uzdolnionego wokalisty i songwritera, Filipa Grodowskiego

Utwór “Ambiwalencje” to przebojowa pozycja ze zbliżającego się debiutanckiego wydawnictwa artysty, którego premiera zaplanowana jest na drugą część tego roku.

Filip Grodowski to nastoletni artysta z Krakowa, którego wrażliwość muzyczna oraz niezwykle emocjonalne covery publikowane w social mediach zdobyły uznanie nie tylko tysięcy odbiorców, ale również takich postaci jak Smolasty czy Tribbs.

Nastoletni twórca pochodzący z Krakowa od kilkunastu miesięcy regularnie publikował na swoim profilu na TikToku oraz Instagramie aranżacje znanych utworów, czym bardzo szybko zaskarbił sobie sympatię odbiorców. Każda kolejna publikacja powiększała grono jego fanów, którzy zwracali uwagę na unikalną barwę głosu oraz niezwykłą emocjonalność Filipa. Te aspekty oraz kreatywność twórcza młodego artysty ściągnęły na niego uwagę wytwórni Kayax, z którą związał się kontraktem wydawniczym oraz managerskim.

W ubiegłym roku ukazały się dwa single artysty – “Bluzy z USA” oraz “Świat Tobie Nic”. Teraz, wraz ze swoim najnowszym singlem “Ambiwalencje”, artysta rozpoczyna zupełnie nowy etap w swojej karierze. Ta przebojowa i bardzo chwytliwa piosenka jest opowieścią o przymusowym wyborze pomiędzy dwiema równorzędnymi wartościami – czy jest się za, a może przeciw? To uczucie niezdecydowania, z którym
mierzył się artysta, pomogło mu przelać na papier swoje dylematy i napisać wyjątkowy tekst, pod który stworzył autorską muzykę. Przy produkcji utworu pomogli mu min. Michał Zachariasz oraz Leon Krześniak, z czego ten drugi znany jest ze współpracy z takimi artystami jak Zalia czy IGNACY.

Do utworu powstał także teledysk nagrany na analogową kamerę DV, za który odpowiada przedstawiciel młodego pokolenia filmowego, czyli Jan Suchorab. Wspólnie z nim wykreowali koncept lat 2000. w którym, dzięki popkulturowym nawiązaniom do ówczesnej technologii oraz stylistyki “retro”, udało im się stworzyć istną kapsułę czasu. Fabuła opiera się na ambicji wyrwania się ze swoich czterech ścian do większego miasta, by spełniać swoje muzyczne marzenia i aspiracje.

“Ambiwalencje” traktują o uczuciu niezdecydowania; o uczuciu, z którym w swoim życiu musiał zmierzyć się każdy z nas. W pewnym momencie mojej drogi los postawił mnie pośrodku dwóch równorzędnych wartości i zmusił do podjęcia decyzji. Wydawałoby się, że nic nie było w stanie mi pomóc, natomiast z pomocą, jak zwykle, przyszła muzyka. Swoje ambiwalentne odczucia przelałem na papier i ubrałem w
zwiewną melodię, co pomogło mi uwolnić się od stresu związanego z poczuciem niemocy.
– opowiada Filip Grodowski.

Od pierwszego spotkania z Filipem od razu wiedziałem, co będziemy robić. Retro klimat, trochę rzeczy, które znam z dzieciństwa jak gadu-gadu czy kineskopy. Koncepcja rysowała się sama, cała ekipa świetnie poczuła klimat i wspólnie ustaliliśmy, że kręcenie na kasetach mini dv to droga, którą chcemy iść. Zawsze
lubiłem te kamery i w nich się wyspecjalizowałem. Uważam, że stylistyka i obrazek z tego sprzętu jest jedyny i niepodrabialny. Całość wzbogaciłem o analogowe efekty specjalne, co w połączeniu z fantastycznym kawałkiem Filipa dało świetne efekty.
– dodaje Jan Suchorab, twórca klipu.

Podziel się swoją opinią ;)