#artyścisprzątająświat – na początek Kwiat Jabłoni i Sonbird

#artścisprzątająświat to niezwykła inicjatywa z którą wyszli Kasia i Jacek Sienkiewicz (Kwiat Jabłoni). Sprzątanie świata, segregacja odpadów oraz dbanie o środowisko to ostatnio jedne z najgorętszych tematów, dlatego tym bardziej niezwykły jest pomysł by młode pokolenie artystów dawało dobry przykład swoim fanom i zachęcało ich do walki o nasze środowisko.

Pod koniec czerwca Kwiat Jabłoni zaprosił swoich fanów do wspólnego sprzątania świata. Wspólnie wyzbierali z lasku przy Warszawie Wschodniej aż dwa kontenery śmieci! Akcja trochę jak domino, zaczęła się rozwijać i tak Kasia i Jacek w ramach kontynuacji nominowała do zadania żywiecką grupę Sonbird.

This slideshow requires JavaScript.

Panowie z entuzjazmem podjęli to wyzwanie i już 22.07 o 15:00 zapraszają do Olsztyna, gdzie będą walczyć ze śmieciami w Parku Kusocińskiego (link do wydarzenia)! Akcja zakończy się koncertem grupy w ramach projektu Autobus Kultury.

Na tym Sonbird nie poprzestaje! Panowie z Żywca postanowili posprzątać jeszcze jedno miejsce – Cypel Helski. W sobotę (27 lipca) o godzinie 14:00 posprzątają również fragment Helu, a następnie zagrają mini koncert. Do akcji dołączył Wydział Promocji Miasta Hel.

Zajrzyj po więcej:

FB: Kwiat Jabłoni, Sonbird

Instagram: Kwiat Jabłoni, Sonbird

YouTube: Kwiat Jaboni, Sonbird